LekarzPomaga.pl - LEKARZ ONLINE - PROFESJONALNA POMOC NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Nowinki oraz ciekawostki ze świata medycyny, szczepienia

Lekarz Online - profesjonalna pomoc na wyciągnięcie ręki

Opublikowano:

Tagi publikacji: Lekarz Online, porady lekarza online, porady lekarskie online

Lekarz Online

„Ach, gdyby tak mieć znajomego lekarza, który by tylko szybko na to zerknął!” – jak często takie życzenie przechodzi ci przez głowę po odebraniu wyników badań? A może na samą myśl o staniu w kolejce w celu zasięgnięcia porady lekarskiej czujesz zmęczenie lub po prostu w trakcie wizyty zapomniałeś o coś dopytać? Odpowiedzią na te wszystkie potrzeby jest jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w sieci – pomoc lekarska bez wychodzenia z domu.

Schemat działania popularnej już platformy, jaką jest LekarzPomaga.pl, jest niezwykle prosty i intuicyjny. Przy jednym komputerze jesteś Ty – szukający wiarygodnej i profesjonalnej pomocy lekarskiej, przy drugim – lekarz o konkretnej specjalizacji.

Wystarczy wejść na stronę, wypełnić formularz, podając niezbędne lekarzowi dane oraz opisać swój problem. Jeżeli dysponujesz wynikami badań, możesz dodać je do swojej wiadomości w formie załącznika, co znacznie usprawni otrzymanie pomocy. Dodatkowo, podajesz niezbędne informacje dodatkowe – wyszczególnione w małej podpowiedzi obok każdego z pól.

Kolejny etap to już przesłanie formularza do specjalistów (jednym kliknięciem) oraz uiszczenie opłaty za konsultację z lekarzem. Jeśli z jego strony pojawią się pytania dodatkowe, nie będzie to już płatne.

Zalety internetowych konsultacji lekarskich

Czy korzystanie z pomocy lekarza, bez pokazania mu się na żywo i badania może przynieść jakieś korzyści? Oczywiście! Istnieje wiele zalet sięgnięcia po takie właśnie rozwiązanie - przeanalizujmy je wszystkie.

  • szybki czas odpowiedzi

Od 4 do 12 godzin – tyle wynosi przeciętny czas oczekiwania na odpowiedź w serwisie LekarzPomaga.pl. Wystarczy porównać ten czas z tradycyjnym „Dzień dobry, chciałabym umówić się do doktora X”, aby dostrzec ogromną różnicę. Warto dodać, że w wielu przypadkach - zwłaszcza, gdy mamy duży problem z interpretacją wyników badań, kilkudniowy, a nawet kilkutygodniowy czas oczekiwania znacznie pogłębia niepokój o stan zdrowia swój bądź bliskiej osoby.

  • bez kolejek

W wielu przypadkach, gdy lekarz musi obejrzeć i zbadać pacjenta, oczekiwanie w kolejce jest nieuniknione. Jeżeli jednak potrzebujesz wskazówek czy interpretacji badań, czekanie jest nie tylko stratą czasu, ale także – w przypadku przebywania w przychodni lekarskiej, niepotrzebnym narażaniem się na kontakt z wirusami i bakteriami przenoszonymi przez innych pacjentów. Zasięgnięcie porady lekarskiej online zupełnie likwiduje zarówno niedogodność czekania, jak i ryzyko infekcji.

  • profesjonalizm

Lekarze pracujący w serwisie LekarzPomaga.pl nie są anonimowi. To doświadczeni profesjonaliści, na co dzień praktykujący w szpitalach i klinikach w całej Polsce. Dokładny opis ich wykształcenia oraz miejsce pracy znaleźć można na stronie. Otrzymując odpowiedź na swoje pytania dowiadujesz się także, który z ekspertów przeanalizował twój problem.

  • dyskrecja

Często zdarza się, że pacjent zwleka z konsultacją lekarską z uwagi na skrępowanie daną dolegliwością. O wiele łatwiej wówczas zwrócić się o pomoc anonimowo i uzyskać odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania oraz sugestie, jak należy postąpić.

  • możliwość uzyskania pomocy w niedogodnych okolicznościach

Nadmiar pracy, brak zastępczej opieki nad dziećmi, znaczna odległość od przychodni lekarskiej – długo można wymieniać powody, dla których przekładamy wizytę u lekarza. Lekarz doradzający online jest w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem – to cenna porada, która Cię uspokoi lub zmobilizuje do działania.

  • możliwość zasięgnięcia drugiej konsultacji

W środowisku lekarskim naturalnym zjawiskiem jest zasięganie kilku konsultacji u kolegów po fachu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w taki sam sposób postępował sam pacjent. Porada uzyskana od drugiego eksperta może upewnić Cię, że postępujesz właściwie albo rzucić nowe światło na przyczyny problemu bądź możliwości poradzenia sobie z nim. A wszystko bez konieczności odwiedzania kolejnej przychodni.

  • możliwość uzupełnienia wiedzy

Wizyta w gabinecie lekarza bardzo często przebiega niezwykle szybko. Naturalne jest zatem, że możesz albo nie zdążyć dopytać o pewne sprawy albo zapomnieć o nurtujących kwestiach. Dzięki lekarzowi doradzającemu online masz możliwość uzupełnienia wiedzy bez umawiania kolejnej wizyty i ponownego oczekiwania w kolejce.

Lekarz Online

Lekarz online a dr Google – na czym polega różnica?

Warto w tym miejscu podkreślić, czym różni się porada lekarska zasięgana w serwisie LekarzPomaga.pl od działania zwanego „szukaniem porady u doktora Google”. „Chodzenie do dr Google” to prześmiewcze określenie oznaczające szukanie pomocy lekarskiej ogólnie w sieci. Często sprowadza się ono do przedstawiania swojego problemu na ogólnopolskich forach czy grupach, co skutkuje wysypem komentarzy – porad od osób niemających żadnego powiązania z medycyną. Inna interpretacja „zasięgania opinii u dr Google” to szukanie informacji na temat własnych problemów zdrowotnych na różnych stronach poświęconym chorobom – co z kolei, na skutek błędnej interpretacji, skutkuje wzrostem poziomu lęku i nadmiernymi obawami o stan zdrowia.

LekarzPomaga.pl to coś zupełnie innego. Informacje uzyskiwane od lekarzy są profesjonalne i opracowywane dla konkretnego przypadku. To, co otrzymujesz, to fachowa, rzetelna pomoc albo jasne wytyczne, do którego specjalisty należy się udać w celu wnikliwego procesu diagnostycznego.

 

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi