LekarzPomaga.pl - STYMULACJA PUNKTU G

Seksualność człowieka -potrzeby seksualne, życie seksualne, problemy seksualne i ich rozwiązywanie

Stymulacja punktu G

Opublikowano:

Tagi publikacji: Stymulacja punktu G, podniecenie, łechtaczka, seks, pochwa, orgazm

Stymulacja punktu G

Punkt Gräfenberga, zwany w skrócie punktem G, jest jednym z najbardziej erogennych stref u płci pięknej. Jeśli kobieta posiada ten punkt, to znajduje się on na przedniej ścianie pochwy, w odległości 2.5 – 5 cm od wejścia. Daje się wyczuć pod palcami w miejscu, gdzie ściana pochwy jest chropowata i szorstka. Gdy kobieta nie jest w stanie pobudzonym, jest on wielkości ziarenka grochu, natomiast w stanie podniecenia seksualnego, jego wielkość dwukrotnie wzrasta. Dla wielu kobiet jest to miejsce szczególnie wrażliwe na dotyk, zapewniające podczas stymulacji bardzo przyjemne doznania.

Jak znaleźć punkt G ?

Do szukania punktu G należy przystąpić podczas podniecenia seksualnego, ponieważ wówczas jest on większy i zarazem łatwiejszy do zlokalizowania. Następnie należy włożyć wilgotne palce (wskazujący i środkowy) do pochwy za kość łonową i zginać je lekko w kierunku brzucha, wykonując koliste. Gdy pod powierzchnią palców poczuje się strefę odmienną do gładkiej ścianki, charakteryzującą pochwę i dodatkowo występujące w tym miejscu lekkie uwypuklenie wielkości dwudziestogroszówki, poszukiwania można uznać za zakończone sukcesem. Wiele kobiet podczas stymulacji tej okolicy może poczuć potrzebę oddania moczu, co jest spowodowane uciskiem rosnącego punktu G na nerwy sygnalizujące pełny pęcherz. Po pewnym okresie czasu, uczucie to zostanie stłumione przez przyjemne bodźce.

Jak stymulować punkt G ?

Stymulacja opisywanego miejsca jest bardzo łatwą metodą na doprowadzenie kobiety do intensywnego orgazmu. Gdy punkt G zostanie znaleziony, należy go naciskać i masować pamiętając jednak o delikatności, z uwagi na dużą wrażliwość tej okolicy. By zapewnić partnerce dodatkowe, przyjemne doznania, można bardzo delikatnie pobudzać łechtaczkę kciukiem tej samej ręki. Trzeba bowiem pamiętać, że granica między doznaniami podniecającymi a nieprzyjemnymi u kobiet jest bardzo cienka. Orgazm wywołany stymulacją punktu G można zapewnić nie tylko podczas bezpośredniego dotyku erogennego obszaru za pomocą palców, lecz także podczas stosunku seksualnego. Intensywność doznań oraz rodzaj pozycji zależy wtedy od umiejscowienia punktu G w pochwie. Generalnie rzecz biorąc, wszystkie pozycje z penetracją „od tyłu” są bardzo efektowne, gdyż wtedy członek ociera się o brzuszną ścianę pochwy. W przypadku pozycji klasycznej stymulacja jest efektywna w zależności od jej modyfikacji. Ważne jest aby miednica kobiety była nisko ustawiona, a bliski kontakt ciał zapewnił nacisk na przednią ścianę pochwy. W celu zwiększenia intensywności doznań podczas stosunku w tej pozycji, partner może pochylić się do przodu zapewniając silny nacisk na kość łonową partnerki.

Należy pamiętać, że każda kobieta jest inna, zatem najlepsza pozycja oraz najbardziej odpowiedni rodzaj pobudzenia punktu G dla każdej będzie inny. Może minąć sporo czasu zanim partnerzy znajdą najlepszy dla siebie wariant pieszczot. Jeżeli jednak kobieta nie reaguje pomyślnie na stymulację punktu G nie należy się zrażać – jest wiele sposobów na kobiecy orgazm, a dotyk tej strefy jest tylko jedną z nich.