LekarzPomaga.pl - UDANY SEKS W STAŁYM ZWIĄZKU

Seksualność człowieka -potrzeby seksualne, życie seksualne, problemy seksualne i ich rozwiązywanie

Udany seks w stałym związku

Opublikowano:

Tagi publikacji: stały związek, małżeństwo, seks, podniecenie, orgazm, zadowolenie seksualne, rutyna, kochanek

Udany seks w stałym związku

Wiele par skarży się, że wraz z rosnącym stażem, maleje satysfakcja z życia seksualnego. W początkowym etapie związku zwykle dominuje namiętność, erotyczne szaleństwo, wielka chemia między kochankami i ogromne pożądanie. Z czasem, do sypialni wkrada się rutyna, która skutecznie niszczy całą magię i nieprzewidywalność. Istnieją jednak związki, którym upływający czas wzbogaca życie seksualne. Z czego to wynika ? W początkowym okresie związku zazwyczaj pojawia się mnóstwo obaw, partnerzy skupiają się na tym żeby dobrze wyglądać i pięknie pachnieć. Dopiero po pewnym czasie zaczynają się czuć w swoim towarzystwie swobodniej, nie obawiają się nagości, przestają wstydzić się własnych fantazji i pragnień, a co za tym idzie, stają się bardziej odważni i otwarci na nowe doświadczenia. Czy zatem tu tkwi sekret udanego życia seksualnego pary z wieloletnim stażem?

Według najnowszych badań, najwięcej satysfakcji z seksu można czerpać po 4 latach związku. Naukowcy twierdzą, że właśnie wtedy stosunek płciowy przestaje być dla kochanków głównie zbliżeniem fizycznym. Więź emocjonalna, która tworzy się między partnerami jest dużo silniejsza, czują się ze sobą pewnie i bezpiecznie, przez co zaczynają czerpać z seksu większą przyjemność niż na początku znajomości, gdy myśli krążą wokół mankamentów własnego ciała. Pozbywają się przez to zahamowań, szukają nowych inspiracji, a kolejne zbliżenia stają się również dobrą zabawą. Udany seks ma przede wszystkim przypominać kochankom o miłości która ich łączy. Nie powinien wyzwalać kompleksów, lecz zwiększać własną atrakcyjność. Ponadto, umacnia związek, daje poczucie oddania, bliskości z ukochaną osobą. Pod względem fizycznym, udany stosunek płciowy jest pojęciem indywidualnym dla każdej osoby. Co więc należy robić, aby apetyt na zbliżenia nie zmalał przez rutynę, a partnerzy nie utracili ognia namiętności, który towarzyszył im podczas pierwszych erotycznych chwil?

  • Fizjologia uniesienia seksualnego u mężczyzny i kobiety jest różna. Mężczyzna szybko ulega podnieceniu, ale jego pobudzenie szybko spada po osiągnięciu orgazmu. Kobieta natomiast, pobudza się powoli, potrzebuje czułych gestów, ciągłego przebywania w jego towarzystwie, zanim zacznie pożądać partnera. Co zatem robić ? Należy sprawić, aby każdy dzień był swego rodzaju grą wstępną. Zalotne spojrzenia, niespodziewane pocałunki, zmysłowe ubrania odsłaniające fragmenty ciała lub pikantne sms-y wysyłane w ciągu dnia sprawią, że w każdym z partnerów zacznie budzić się pożądanie.
  • Kolejną wskazówką, by uniknąć rutyny jest szczerość. Mówienie otwarcie o swoich miłosnych potrzebach jest kluczem do udanego seksu. Ważne jest, by partnerzy nie czuli wstydu, lecz komfort i swobodę w swoim towarzystwie. Dzięki temu, pozbędą się zahamowań, które są najczęstszą przyczyną nudnego i przewidywalnego zbliżenia.
  • Nic bardziej nie niszczy apetytu na seks jak monotonność i przewidywalność. Nudny i rutynowy seks sprawia, że partnerzy ograniczają go do minimum, a czasem w ogóle z niego rezygnują. Jaka jest na to rada ? Spełnianie swoich fantazji. Każdy ma ukryte pragnienia, wizje, które chciałby spełnić i pozycje, których chciałby spróbować. Należy bawić się seksem, doświadczać nowych przyjemności, wyjść poza sypialnie i kochać się w innych pomieszczeniach. Nie należy wstydzić się swoich pragnień, lecz mówić o tym partnerowi.
  • Podczas stosunku należy zaskakiwać partnera niespodziewanymi, pikantnymi słowami wyszeptanymi do ucha. Dodaje to nieco pikanterii do atmosfery panującej między kochankami, co powoduje większe podniecenie. Wydawane odgłosy, mruczenie lub wyszeptane słowa sprawiają, że seks jest nie tylko zbliżeniem fizycznym, a także emocjonalnym.
  • Uprawiając seks nie powinno się zapominać o pocałunkach. Ważne, by nie było to monotonne ruszanie językiem, lecz wzbogacone o np. przygryzanie lub lizanie warg partnera lub partnerki, zmianę nacisku, szybkości ruchów. Należy bowiem poznawać usta ukochanej osoby i użyć do tego wyobraźni.
  • Aby uczucie bliskości pozostało na dłużej, a więź emocjonalna pogłębiła się, należy po stosunku przytulić się, porozmawiać, pośmiać, a nawet powspominać. Największym błędem popełnianym przez pary z dłuższym stażem, jest powracanie po stosunku do własnych spraw lub zasypianie, co powoduje, ze seks staje się dla nich obowiązkiem, rytuałem a nie spontaniczną przyjemnością, o której myśli się następnego dnia.

Ważne jest, by nie godzić się na propozycje partnera lub partnerki, jeśli nie są one zgodne z naszymi zasadami. Powinno się traktować siebie nawzajem z szacunkiem, być wyrozumiałym na sprzeciw ze strony ukochanej osoby i pod żadnym pozorem nie zmuszać do wykonywania nieprzyjemnych dla niej czynności. Aby seks był udany i przyjemny, wybór pozycji, miejsca, lub gadżetów, powinien być kompromisem obu stron.