LekarzPomaga.pl - NAJLEPSZE ĆWICZENIA NA ODCHUDZANIE

Miejsce sportu w życiu codziennym -jego wpływ na samopoczucie, stan zdrowia, atrakcyjny wygląd

Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie

Opublikowano:

Tagi publikacji: ćwiczenia na odchudzanie, odchudzanie, aeroby, trening aerobowy, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna

Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie

W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularność zdobywa zdrowe odżywianie i sportowy tryb życia. Kiedy nasza waga zaczyna rosnąć i gdy zauważamy zwiększoną ilość tkanki tłuszczowej w określonych miejscach, podejmujemy kroki w celu zredukowania powstałych zmian. Często jednak, ogranicza się to do szukania i testowania cudownych diet, które w większości przypadków kończą się niepowodzeniami. Kiedy już zdecydujemy się na ćwiczenia, zwykle poprzestajemy na kilku brzuszkach i przysiadach, ponieważ organizm nie przyzwyczajony do zwiększonej aktywności fizycznej, nie pozwala nam na więcej. Czujemy się zmęczeni zaledwie po kilkunastu minutach i przerywamy ćwiczenia. Jaki jest tego efekt? Waga nie spada, czasami wręcz przeciwnie – idzie w górę, a wszystko przez to, że niepowodzenia i złe samopoczucie staramy się poprawić spożywając ulubione przekąski.

Co robić by skutecznie stracić na wadze?

W każdym mieście dostępne są siłownie i kluby fitness zapewniające przeróżne zajęcia fizyczne – począwszy od aerobicu, poprzez rozmaite formy tańca do spinningu na rowerze, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie wszyscy jednak mają na tyle czasu i pieniędzy, by móc sobie pozwolić na wizyty w takich miejscach. Na szczęście, jest szereg ćwiczeń, które można wykonywać w domowym zaciszu, w ogrodzie lub w parku i to zupełnie za darmo. Ćwiczenia odchudzające to jednak nie tylko brzuszki, przysiady czy pompki. Owszem, nie należy z nich rezygnować, ale trzeba pamiętać, że pomagają one przede wszystkim w modelowaniu sylwetki. Najlepszym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów jest pływanie, bieganie oraz jazda na rowerze czyli treningi aerobowe. Początkowe dni są z reguły bardzo męczące, jednak z czasem nasza kondycja poprawia się i po kilkudziesięciu dniach można zauważyć pierwsze zmiany sylwetki a także diametralne zmiany w naszym samopoczuciu.

W sytuacji kiedy możemy sobie pozwolić tylko na ćwiczenia w domu z pomocą przychodzi nam Internet. Możemy tam znaleźć rozmaite filmy zawierające treningi nagrywane przez profesjonalistów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Treningi układane są w zależności od tego co chcemy w sobie zmienić. Zawierają ćwiczenia które pomogą uporać się z problematyczną partią ciała. Przed wykonywaniem ćwiczeń zawsze należy pamiętać o rozgrzewce, a po zakończeniu o rozciąganiu. Są to bardzo ważne elementy każdego treningu. Rozgrzewka rozgrzeje ciało, przyspieszy bicie serca, natomiast ćwiczenia rozciągające pomogą się rozluźnić po treningu. Profesjonalne ciężarki można zastąpić butelkami z wodą, a matę do ćwiczeń kocem lub karimatą. Organizm przyzwyczaja się do wykonywanych ćwiczeń, więc ważne jest, by były one urozmaicone np. w poniedziałek trening dolnych części ciała, w środę brzucha i bioder, a w piątek ramion i pleców. Ćwiczenia należy wykonywać nie na ilość lecz na jakość. Lepiej zrobić 10 dokładnych powtórzeń, niż 20 byle jakich. Ważne, by wykonywać je 2 – 3 godziny po posiłku, nie wcześniej. Warto zdać sobie sprawę z tego, że nie trzeba ćwiczyć codziennie. Wręcz wskazane jest zrobienie sobie dwóch dni przerwy od treningu po to, by organizm mógł się zregenerować. Dodatkowo należy pamiętać, że w początkowych minutach treningu nasz ustrój wykorzystuje produkty zgromadzone w posiłkach które wcześniej spożyliśmy. Szacuje się, że zgromadzone zapasy w postaci tkanki tłuszczowej zaczyna spalać po około 30 – 40 minutach wysiłku fizycznego.

Ćwiczyć można na wiele sposobów: zamiast jechać do sklepu samochodem - można iść na nogach. Podobnie w przypadku drogi do pracy – można zamienić autobus na rower, a windę na spacer po schodach. Bez względu na to czy zdecydujemy się na treningi w siłowni, na zajęciach fitness czy też po prostu treningi w domu, ważna jest systematyczność. Nie osiągniemy bowiem celu po kilku dniach. Dodatkowo trzeba pamiętać o rozsądnej diecie. Treningi nie dadzą zadowalających efektów jeśli każdego wieczoru będziemy zajadać się pizzą i chipsami. Nie mówimy tu oczywiście o diecie „na chwilę”, czyli na czas odchudzania, ponieważ z takim podejściem szybko przekonamy się czym jest efekt jojo. Mowa o diametralnej zmianie nawyków żywieniowych.