LekarzPomaga.pl - DISULFIRAM

Stany chorobowe wymagające interwencji chirurgicznej

Disulfiram

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam,
10dni po wszyciu Disulfiramu pojawił się u mnie w miejscu wszycia guz. Chciałbym wiedzieć czy jest to normalna reakcja czy może dzieje się coś złego. Guz boli przy dotknięciu. Dodam, że podróżuję zawodowo a co za tym idzie-siedzący tryb pracy.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Informacje dodatkowe:

-kuracja antybiotykiem po wszyciu.

Załączniki:

Tagi publikacji: Disulfiram, bolący guzek, guzek, implantacja tabletki, obrzęknięcie, rana, zaczerwienienie

Lekarz:

Witam, miejsce wszycia powinien obejrzeć chirurg. Po implantacji tabletki mogą pojawić się miejscowe powikłania pod postacią zakażenia miejsca wszycia lub też reakcji alergicznych na preparat, a to z kolei może się objawiać obrzękiem i bolesnością i niekiedy może wymagać usunięcia tabletki. Co prawda miejsce widoczne na zdjęciu nie wydaje się zaczerwienione, a rana dobrze się wygoiła, więc raczej takie powikłania są mało prawdopodobne, ale dla pewności musi to ocenić na żywo specjalista chirurgii. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi