LekarzPomaga.pl - NAROŚL PRZY ODBYCIE

Stany chorobowe wymagające interwencji chirurgicznej

Narośl przy odbycie

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam, od kilku dni mam problem, zauważyłem dziwną narośl czy taki dzyndzelek koło odbytu. Na początku to bolało i leciała taka ciecz, teraz to już ustpąpiło ale nie zmniejszyłi się. Przecieram to takim lekiem OCTENISEPT Lek stosowany w profilaktyce i leczeniu ran, błon śluzowych i skóry. Mieszkam obecnie za granicą i nie mam możliwości udać się do lekarza. Proszę o pomoc czy mogę coś na to zastosować?
W załącznikach zdjęcia tej zmiany. Proszę o pomoc

Załączniki:
Lekarz:

Witam, a czy zauważył Pan aby ta zmiana podkrwawiała, albo była kiedykolwiek krew na papierze toaletowym lub na stolcu? miewał Pan w ostatnim czasie problemy z zaparciami? czy ta zmiana jest miękka w dotyku, przy uciskaniu lub oddawaniu stolca pojawia się bolesność, pieczenie, swędzenie?

Użytkownik:

-Tak krwawi ale bardzo zadko np przy mocniejszym nacisku.
-Raczej nie miewalem problemow takich zeby byly zaparcie jak juz byly to bardzo dawno.
-Ta zmiana jest miekka w dotyku przy oddawaniu stolca tak jak by swedzialo i czesto tak ogolnie .
Prosze o pomoc , czy mozna stwierdzic co to moze byc ?

Jeżeli Ty również masz podobny problem, zapytaj lekarza co może być przyczyną i jak sobie z tym poradzić ZAPYTAJ LEKARZA

Tagi publikacji: narośl przy odbycie, odbyt, bolący tyłek, krwawienie z odbytu, hemoroidy, żylaki odbytu, proktologia

Lekarz:

Prawdopodobnie jest to po prostu hemoroid (żylak odbytu). Na chwilę obecną proponuję zakupić w aptece jakiś preparat na hemoroidy dostępny bez recepty w postaci maści (w Polsce jest ich bardzo wiele i tam z pewnością też będą) i smarować nim okolicę odbytu kilka razy dziennie. To powinno pomóc na jakiś czas. Musi Pan także pamiętać o właściwej diecie tak aby zapobiegać ewentualnym zaparciom i twardym stolcom, bo to nasila żylaki. Natomiast po powrocie do kraju należy niezwłocznie skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym - on po zbadaniu Pana zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi