LekarzPomaga.pl - OPERACJA PLASTYCZNA

Stany chorobowe wymagające interwencji chirurgicznej

Operacja plastyczna

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Osuchowska

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji w radiologii i diagnostyce obrazowej

Opublikowano:

Użytkownik:

Od urodzenia mam bardzo duże guzy czołowe. Z wiekiem coraz bardziej mi to dokucza. Było to powodem wyśmiewania przez innych, a także nieświadomych pytań, czy przypadkiem nie nabiłem sobie guza. Jest to dla mnie wielkim kompleksem, nie potrafię z tym dalej funkcjonować. Guzy są ułożone niesymetrycznie, jeden jest większy i nieco niżej umiejscowiony od drugiego. Obecnie pracuję za granicą i oszczędzam ile tylko mogę na zabieg. No właśnie, czy jest on w ogóle możliwy, mówię tu o jakiejkolwiek formie operacji, jestem w stanie podjąć ryzyko i poddać się każdemu zabiegowi. Wszystko jest lepsze niż dalsze życie z tym. Może da się je zmniejszyć, albo poprzez zmarszczenie skóry, sprawić, że będą mniej widoczne. Proszę mi powiedzieć, czy ktoś może mi pomóc, a jeśli tak to jakie bedą koszty. Bardzo proszę o pilną i pozytywną odpowiedź. Załączam zdjęcia.

Załączniki:
Lekarz:

Witam, proszę mi napisać czy kiedykolwiek był Pan diagnozowany z tego powodu w kierunku jakichś chorób wrodzonych, zespołów genetycznych, chorował Pan w dzieciństwie na krzywicę? czy lekarz rodzinny nigdy nie zwrócił uwagi na ten problem? czy ktoś u Pana w rodzinie również ma tak wydatne guzy czołowe? czy są u Pana obecne jeszcze jakieś inne nieprawidłowości budowy, deformacje? czy chorował lub choruje Pan na coś poważniejszego, zażywa jakieś leki na stałe?

Użytkownik:

Witam nigdy nie byłem diagnozowany z powodu chorób wrodzonych. Lekarz nigdy nie zwrócił uwagi na ten problem. Mój ojciec, brat i dziadek również mają widoczne guzy czołowe, ale dużo mniej niż ja. Nie ma u mnie żadnych innych nieprawidłowości budowy poza krzywymi zębami, ale to zmaierzam wkrótce naprawić(aparat ortodontyczny). Nie choruję, nie zażywam leków na stałe.

Tagi publikacji: operacja plastyczna, wydatne guzy czołowe, asymetria czaszki, krzywica

Lekarz:

Czasami obecność wydatnego czoła/wydatnych guzów czołowych towarzyszy różnego rodzaju chorobom wrodzonym, zespołom genetycznym, lub powstaje w wyniku przebytych w dzieciństwie schorzeń (np. krzywica), ale jeśli u Pana w rodzinie występuje taka cecha to prawdopodobnie po prostu jest to cecha dziedziczna. Myślę, że korekcja operacyjna takich wad jest możliwa, ale czy tak jest w Pana przypadku musi ocenić chirurg - prawdopodobnie po wykonaniu dodatkowych badań jak tomografia komputerowa głowy, co pozwoli na ocenę warunków anatomicznych. Szczerze mówiąc nie jestem pewna czy tego typu zabiegi to domena chirurgów plastycznych, czy raczej neurochirurgów i chirurgów twarzowo-szczękowych, czy może wszyscy ci specjaliści powinni brać w tym udział. Myślę, że na początek mógłby Pan skonsultować się z lekarzami w jakiejś klinice chirurgii plastycznej, a jeśli oni nie podejmą się tego zadania to być może podpowiedzą, gdzie się udać dalej. Co do kosztów to niestety nie umiem ich oszacować, ale na pewno jest to bardzo droga interwencja. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi