LekarzPomaga.pl - PEKNIETA SKURA , PIECZENIE, ZACZERWIENIENIE W OKOLICY ODBYTU

Stany chorobowe wymagające interwencji chirurgicznej

Peknieta skura , pieczenie, zaczerwienienie w okolicy odbytu

Odpowiedzi udzielił:
lek. Jakub Niedomagała

Specjalista medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

witam
od około roku mam problem z odbytem , pęka mi skóra. przy każdym opróżnianiu odczuwam bol, na papierze jest widoczna krew.
używałem różnych maści, czasem jakby sie chwile uspokoiło lecz cały czas wraca. Wydaje się że jest już ok lecz po wypróżnieniu jakby wszystko od nowa pękało.
w zalaczniku przesylam zdjecie

Załączniki:

Tagi publikacji: szczelina odbytu, pękająca skóra odbytu, krew z odbuty

Lekarz:

Szanowny Panie, z opisu i zdjęcia wynika, że problemem jest szczelina odbytu, czyli linijne pęknięcie błony śluzowej odbytu. Wpływ na powstanie schorzenia ma nadmierne napięcie zwieracza wewnętrznego. Leczenie zwykle jest długotrwałe, początkowo zachowawcze (odpowiednia dieta celem zapobiegania zaparciom, miejscowo łagodzące środki oraz preparaty zmniejszające napięcie zwieracza - miejscowe i doustne), a w razie braku skuteczności tego postępowania czasami stosuje się wstrzyknięcia z botuliny. Jeśli mimo to nie ma poprawy, wówczas wymagane jest leczenie chirurgiczne polegające na wycięciu szczeliny lub nacięciu zwieracza. Sugeruję zgłoszenie się do lekarza pierwszego kontaktu, który zbada Pana i zaleci dalsze postępowanie i/lub skieruje Pana na konsultację chirurgiczną. Pozdrawiam

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi