LekarzPomaga.pl - PORADA CHIRURGICZNA

Stany chorobowe wymagające interwencji chirurgicznej

Porada chirurgiczna

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Proszę o pilną poradę,mój syn obecnie zdecydował się na amputację lewej kończyny ze wzgledu na ból jaki miał przez kilkanaście ostatnich miesiecy i kilku operacjach.21 lat temu złamał lewa nogę przed kolanem i po kilkunastu latach w tym miejscu odnawiała mu sie rana/powstawała zgorzel/w ciągu kilku dni.Obecnie przebywa w szpitalu policyjnym w Opolu,gdzie przed amputacją robią mu jeszcze badania.Bardzo prosze o pomoc.

Lekarz:

Witam, raczej w tej kwestii niewiele będę mógł pomóc - są sytuację, kiedy niestety amputacja kończyny jest konieczna, bo w grę wchodzi życie pacjenta. Z pewnością syn był konsultowany przez bardzo wielu specjalistów - czy wszyscy są zgodni co do konieczności amputacji i nie mają wątpliwości, że jest to najlepsze rozwiązanie w tym przypadku?

Użytkownik:

Lekarze leczyli ale nie zadali sobie pytania dlaczego tak sie dzieje dopiero teraz szukają przyczyny.Załaczam zdjecie po ostatniej operacji i przeszczepie a mjał ją robioną siedem miesięcy temu w Szpitalu klinicznym w Polanicy.Pozdrawiam

Załączniki:
ocenzurowane.jpg - Porada chirurgiczna

Tagi publikacji: amputacja, zakażenie, zapalenie kości, złamanie

Lekarz:

Ta rana nie wygląda dobrze - jeżeli jest to powikłanie po złamaniu to myślę, że może być to związane z przewlekłym zapaleniem kości. Amputacja to oczywiście ostateczność, ale jeżeli leczenie trwa już tyle czasu i brak jest jego efektów to myślę, że zapewne jest to jedyne rozwiązanie - oczywiście nie znam historii choroby syna, ale jestem przekonany, że lekarze zrobili wszystko co możliwe. Niestety takie zapalenia leczy się bardzo ciężko. Dodatkowo inne procesy chorobowe mogą utrudniać gojenie - cukrzyca, czy różnego rodzaju zaburzenia odporności. W tej chwili przy tak zakażonej ranie nie jest to już tylko kwestia uratowania nogi, ale uratowania życia Pana syna - takie miejscowe zakażenie w każdej chwili może prowadzić do zakażenia ogólnoustrojowego(posocznicy) i w efekcie do śmierci. Dlatego jeżeli lekarze uważają, że jest to w tym momencie jedyne rozwiązanie to Pana syn podjął dobrą decyzję. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi