LekarzPomaga.pl - SWĘDZENIE I SZCZYPANIE ODBYTU, ZACZERWIENIENIE...

Stany chorobowe wymagające interwencji chirurgicznej

Swędzenie i szczypanie odbytu, zaczerwienienie...

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam od trzech miesiecy szczypie i swedzi mnie odbyt i jest zaczerwieniony czasami bardziej czasami mniej od jakiegos tygodnia nieco mniej. Wszystko sie zaczeło od od zaczerwienienia ujscia cewki moczowej brałem antybiotyki dwa razy cipronex urofuragine i monural po monuralu jakims tygodniu zaczeły sie te problemy z odbytem bralem masci pimafucort advantan i zmian nie zauwazylem

Informacje dodatkowe:

od wczoraj obok odbytu pojawilo sie jakby spuchniecie czerwone zaznaczyłem w kólku to miejsce gdzie po dotyku boli . Na zdjeciu widac czerwone przebarwienia czy tak powinnien wygladac zdrowy odbyt bo juz sam nie wiem ?

Załączniki:

Tagi publikacji: swędzenie odbytu, szczypanie odbytu, zaczerwieniony odbyt, czerwony tyłek, odbyt

Lekarz:

Witam, musi Pan skonsultować się ponownie z lekarzem rodzinnym - o ile sam świąd odbytu i niewielkie zaczerwienienie skóry w tej okolicy mogą być związane z infekcją po antybiotyku (np.grzybiczą), o tyle obrzęk, zaczerwienienie i bolesność wymagają wykluczenia hemoroidów, szczelin odbytu, przetok, ropni okołoodbytowych. Tym bardziej, że dolegliwości nie ustąpiły po zastosowaniu maści, po których zwykłe infekcje skórne powinny ustąpić. Tak więc musi zbadać Pana lekarz rodzinny i w razie podejrzenia takich zmian skierować do chirurga lub proktologa. Proponuję jednak dodatkowo zastosować probiotyk doustny przez kilka tygodniu - jeżeli dolegliwości mają jakiś związek z zaburzeniami flory jelitowej po antybiotykoterapii to powinno być pomocne. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi