LekarzPomaga.pl - TORBIEL TRZUSTKI - CUKRZYCA

Stany chorobowe wymagające interwencji chirurgicznej

Torbiel trzustki - cukrzyca

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam,
czekam na operację. Mam torbiel na trzustce i od niedawna w związku z tym cukrzycę. Od ponad roku stosowałam metodę Ashkara. Przed operacją muszę zagoić ranę. Pytanie brzmi czym, jak?
Bardzo proszę o pomoc.

Lekarz:

Witam, a kiedy zaprzestała Pani stosowania tej metody - jak w tej chwili wygląda rana, goi się (proszę zmieścić zdjęcie)? Czy oglądał ją chirurg - co on na to? Czy do tej pory stosowała Pani jakieś leki w związku z tą raną? czy cukrzyca jest wyrównana - cukry są prawidłowe?

Użytkownik:

Cukrzycy nie stwierdzono. W związku z dużą torbielą trzustki i ojawami typu: chudnięcie, podwyższona temperatura, zadecydowano tydzień temu o operacji. Wtedy to zaczęłam stosować maści z antybiotykami: detromycyna i carident oraz plastry ze srebrem i granuflex. Podejżewam cukrzycę: duże łaknienie, rzadsze oddawanie moczu, słodki posmak w ustsach,; zbadałam glukozę-96 mg/dl.
Metodę Ashkara zaprzestałam stosować 10 dni temu.

Pani Dr piszę w imieniu Mamy. Jest ciężkim pacjentem (więcej info od niej nie dostanę). Mieszka na wsi, okoliczni lekarze są nie do końca kompetentni, a szpital nazywany jest "umieralnią".

Nie wiem czy to Pani wystarczy, będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc z Pani strony.

Tagi publikacji: torbiel trzustki, trzustka, cukrzyca, rana, duże łaknienie, słodki posmak w ustach

Lekarz:

W takim razie Pani mama nie ma cukrzycy - poziom glukozy jest prawidłowy. W związku z tym nie powinno być problemu z wygojeniem tej rany (u cukrzyka może to być problematyczne), choć rok to bardzo długi okres czasu i różny może być wpływ stosowanych na ranę substancji (swoją drogą nie mogę się powstrzymać od wyrażenia opinii, że ta metoda to kompletna bzdura i bardziej można sobie zaszkodzić niż pomóc - proszę przekonać o tym swoją mamę). Można oczywiście zastosować substancje wspomagające gojenie rany i zapobiegające jej nadkażeniu, jednak nie wszystkie na raz - jeśli stosuje Pani detreomycynę to nie ma konieczności stosować już opatrunków ze srebrem, granuflex może być jak najbardziej pomocny, a carident jest stosowany na błony śluzowe więc też radzę z niego zrezygnować. Po kilku tygodniach rana powinna się bez problemu wygoić. W razie problemów konieczna jest jednak konsultacja z chirurgiem. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi