LekarzPomaga.pl - WYPRYSKI W OKOLICY ODBYTU

Stany chorobowe wymagające interwencji chirurgicznej

Wypryski w okolicy odbytu

Odpowiedzi udzielił:
lek. Katarzyna Gaweł

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z gastroenterologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry!
Kilka dni temu uprawiałam stosunek z nowym partnerem bez zabezpieczenia. Po około 3 dniach nad odbytem pomiędzy pośladkami pojawiły mi się swędzące/piekące wypryski. Nie wiem czy jedno można połączyć z drugim, ale jest to bardzo uciążliwe. W tym momencie nie mam jak zgłosić się do lekarza na miejscu. Bardzo proszę o podpowiedź, co to może być i co powinnam z tym zrobić?
Pozdrawiam

Załączniki:
Lekarz:

Dzień dobry, proszę powiedzieć, czy zanim pojawiły się te zmiany występowały dolegliwości bólowe tej okolicy ? czy te zmiany skórne mają charakter pęcherzyków wypełnionych płynem mętnym lub surowiczym ? (nie jest to dokładnie widoczne na załączonym zdjęciu). Czy ma Pani gorączkę lub stan podgorączkowy ?

Użytkownik:

Dzień dobry,
Nie odczuwałam żadnego bólu w tej okolicy wcześniej. Nie mam gorączki ani stanu podgorączkowego, ale zauważyłam ze mam trochę bolesne węzły chłonne w pachwinach. Załączam zdjęcie z dnia dzisiejszego, zaczal się z tego wydobywać płyn o nieprzyjemnym zapachu, mimo tego że miejsce staram się trzymać w czystości i delikatnie przecieram. Mam bardzo nieprzyjemny ból w czasie chodzenia i mocno doskwiera mi to w nocy

Załączniki:

Tagi publikacji: infekcja bakteryjna w okolicach odbytu, zapalenie meszka okołowłosowego, swędzące wypryski

Lekarz:

Zmiany te wywołane są infekcją, prawdopodobnie bakteryjna (stąd wydobywająca się z nich treść ropna i bolesność węzłów chłonnych) i mogą przemawiać m.in. za ropnym zapaleniem mieszków włosowych okolicy odbytu. Proponuję jednak zgłoszenie się do lekarza, ponieważ konieczne będzie włączenie antybiotyku. Do tego czasu można odkażać to miejsce przy pomocy Oceniseptu. Pozdrawiam.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi