LekarzPomaga.pl - GRZYBICA NA UDACH I PACHWINACH

Choroby infekcyjne -wywołane przez bakterie, wirusy, grzyby oraz choroby pasożytnicze

Grzybica na udach i pachwinach

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry,
Mam problem z plamami występującymi na wewnętrznych stronach ud, pachwinach oraz przy odbycie. Problem pojawił się już pod koniec ciąży (urodziłam 3 miesiące temu) jednak teraz zmiany się nasiliły. Podczas ciąży ginekolog przepisała mi maść Pimafucin i tym smarowałam. Po porodzie występowały brązowe plamy tylko przy pachwinach i przez jakiś czas nic z tym nie robiłam (myślałam że to jakieś zmiany spowodowane ciążą i same w końcu znikną) Na wizycie kontrolnej u ginekologa zmiany nie były jeszcze takie duże, jednak Pani doktor stwierdziła że to grzybica i dostałam maść Pevaryl do smarowania 2 razy dziennie oraz Ranisilver raz dziennie oraz jedna globulkę Ginoxin. Po miesiącu stosowania nie było prawie poprawy i zmiany nadal się powiększały. Dodatkowo zaczęłam smarować olejkiem herbacianym. W aptece kupiłam spray Hascofungin i po konsultacji z ginekologiem zaczęłam spryskiwać nim zmienione miejsca jednak po 3 dniach plamy zrobiły się bardziej czerwone i zaczęły piec i swędzieć wiec odstawiłam ten spray. Proszę o poradę co mogę stosować aby pozbyć się grzybicy (na receptę lub bez) Dodam że jestem matką karmiącą. Proszę również spojrzeć na zdjęcie musznej synka. Zauważyłam tam jakby taka plamkę jasnoróżowa czy to normalne czy ma związek również z grzybica?
Dodatkowo chciałam spytać co mogłabym stosować na wypadanie włosów po ciąży?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Informacje dodatkowe:

Stosowane maści:
Pimafucin
Pevaryl
Ranisilver
Hascofungin spray

Załączniki:
Lekarz:

Szanowna Pani, proszę dosłać zdjęcie moszny dziecka, bowiem takiego załącznika nie otrzymałam, w wówczas odpowiem na wszystkie pytania. Pozdrawiam.

Użytkownik:

Faktycznie zdjęcia się nie dodały. Wysyłam jeszcze raz. Pozdrawiam

Załączniki:

Tagi publikacji: grzybica, plamy na ciele, plamy na udach pachwinach, grzybica po ciąży

Lekarz:

Szanowna Pani, na mosznie dziecka według mnie nie widać nic niepokojącego, jaśniejsza plamka to po prostu miejsce z mniejszą ilością barwnika. Jeśli chodzi o wypadanie włosów, to w pierwszej kolejności powinna Pani wykonać morfologię krwi z poziomem żelaza, często bowiem po ciąży rozwija się niedokrwistość, w przebiegu której mogą wypadać włosy. Gdyby okazało się, że to anemia, wówczas zaszłaby potrzeba zażywania żelaza. Jeśli badania będą prawidłowe, sugeruję, aby spróbowała Pani stosować Biotebal. Jeśli chodzi o zmiany widoczne na zdjęciach, to rzeczywiście jest to grzybica. Bez recepty może Pani spróbować stosować Daktarin w kremie 2xdz naprzemiennie z kremem Clotrimazolum 2xdz, leczenie powinno trwać od 2 do 6 tygodni. Jeśli po tym czasie nie zaobserwuje Pani poprawy lub też wcześniej zmiany zaczną się nasilać, zajdzie potrzeba osobistej wizyty u lekarza. Pozdrawiam serdecznie .

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi