LekarzPomaga.pl - KROSTKI NA CIELE, MOKRE, SWĘDZĄCE, LISZAJEC

Choroby infekcyjne -wywołane przez bakterie, wirusy, grzyby oraz choroby pasożytnicze

Krostki na ciele, mokre, swędzące, liszajec

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Szanowna Pani, kilka dni temu o mojej 5 letniej córki pojawiły się krostki w zgięciach łokci, które wyglądają jak otarte z naskórka, bo są mokre. Zasychają w strupki. Swędzą. Jest jeden duży na potylicy ok 2 cm średnicy który zasycha w miodowy strupek. Z dnia na dzień jest ich więcej zwłaszcza na szyi i podbródku, ale tez na twarzy, karku i zgięciach kolan. Proszę o poradę.

Informacje dodatkowe:

Wróciliśmy z wakacji nad jeziorem w ubiegłym tygodniu. Na zdjęciach krostki są białe , bo smarowałam maścią cynkową. Na głowie zmiana wydaje się już goić, ale obok pojawiły się mniejsze żółte strupki. Na łokciach wyglądają jak rozdrapane rany. Dodam, że wcześniej zdarzały się córce alergie w łokciach które wyglądały jak chropowata skóra, ale bez wysięki i zaczerwienienia. Po jakimś czasie zasychały i znikały.

Załączniki:

Tagi publikacji: Krostki na ciele, swędzące krostki, liszajec zakaźny, otarty naskórek

Lekarz:

Szanowna Pani, zmiany widoczne na zdjęciach swoim wyglądam przypominają zmiany w przebiegu liszajca zakaźnego, który jest chorobą bateryjną i wymaga zastosowania leków na receptę: maści z antybiotykiem lub nawet antybiotyku w formie doustnej w przypadku dużej ilości zmian (jeśli diagnoza potwierdziłaby się po osobistym zbadaniu dziecka, myślę, że córka raczej będzie musiała przyjąć antybiotyk doustnie). Jest to jednak jedynie sugestia i musi Pani udać się z córką do pediatry w POZ, który po zbadaniu dziecka zweryfikuje diagnozę i zaleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam serdecznie.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi