LekarzPomaga.pl - PASOZYTY

Choroby infekcyjne -wywołane przez bakterie, wirusy, grzyby oraz choroby pasożytnicze

Pasozyty

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Osuchowska

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji w radiologii i diagnostyce obrazowej

Opublikowano:

Użytkownik:

Aktualnie jestem diagnozowania na oddziale zakaźnym. Badanie krwi dobre kału dobre moczu dobre gastroskopia kolonoskopia wyniki dobre, toksokaroza glista ludzka w wynikach brak. Moje objawy rozpieranie w okolicach pępka i nie tylko, pojawiające się na skórze brzucha ślady podobne do rozstepow które same się wchłaniają, towarzyszy temu rumien, ślady na stawach rąk, ostatnio ślady na skorze rąk pojawiaja sie i po jakims czasie wchlaniaja, w obrębie głowy rumień idący z prawej strony przy uchu od góry do dolu, dziwne objawy w oku jakby mi coś wpadło, to wszystko najczęściej wieczorem i w nocy lub nad ranem, Mam wrazenie ze to wszystko ma miejsce w moich tkankach. Pojawiają się nieliczne slady ciemna plamka która robi się w środku biala z ciemniejsza otoczka. Temperatura 36, 36,2 lub 37,2. Stolicę luźne lub odwrotnie. Proszę o możliwa diagnoze. Pozdrawiam


Informacje dodatkowe:

Brak zabiegów, 5 lat temu upadłam poważny uraz jedynki, leków nie przyjmuje, 3 lata temu pies poważnie zachorował nie wiadomo na co, szybko oślepł został uspiony.
W ciągu ostatnich 2 lat infekcja ucha prawego trwało ok 4 miesięcy ucho bolalo przestawało itd., poważna infekcja górnych dróg oddechowych dluga antybiotyterapia, obecnie częste zmęczenie bez powodu.
Nie potrafię i ni


Tagi publikacji: rumień, rozstępy, borelioza, choroby zakaźne, ana1, ana3

Lekarz:

Witam, trudno mi cokolwiek stwierdzić tutaj bez badania Pani, gdyż objawy te nie są szczególnie charakterystyczne. Jeżeli badania mikrobiologiczne krwi, kału i moczu są prawidłowe, gastroskopia i kolonoskopia nie wykazują zmian, a na skórze pojawiają się zmiany rumieniowe to być może należałoby także wziąć pod uwagę choroby układowe tkanki łącznej (z kręgu chorób reumatologicznych, chorób z autoagresji) i wykonać badanie przeciwciał ANA1 i ANA3 oraz skonsultować się z reumatologiem i dermatologiem. Z chorób zakaźnych warto jeszcze wykluczyć boreliozę (o ile do tej pory nie została wykluczona), oraz w zależności od tego co uważają lekarze zakaźnicy dodatkowo wirusowe zapalenia wątroby typu A, B, C, kiłę, wirusa HIV. Jeżeli natomiast dolegliwości bólowe brzucha są bardzo silne to można także rozważyć tomografię jamy brzusznej. Być może te badania powiedzą coś więcej na temat przyczyn dolegliwości. Niestety nic więcej tutaj nie mogę podpowiedzieć. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi