LekarzPomaga.pl - WYNIKI NA TOKSOPLAZMOZĘ

Choroby infekcyjne -wywołane przez bakterie, wirusy, grzyby oraz choroby pasożytnicze

Wyniki na toksoplazmozę

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry, polecono mi zrobić badania na toksoplazmozę, wynik IGG mniejszy niż 0,20 a wynik IGM mniejszt niż 0,10.Nie mam żadnych objawów choroby. Czasami boli mnie głowa i mam uczucie ze małe drobinki przeszkadzają mi w oczach. Konsultacja okulistyczna nic nie wykazała.

Informacje dodatkowe:

Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgowych oraz w stawach międzykręgowych. Niewielki kręgozmyk przedni L4. Obrzęki grawitacyjne kończyn dolnych. Cholesterol powyżej górnej granicy normy. Helicobacter.
Przyjmowane leki to acard , atoris heparegen, preventic z czoskiem i witaminami D i E, mastica.

Załączniki:
ocenzurowane.jpg - Wyniki na toksoplazmozę

Tagi publikacji: toksoplazmoza, bóle głowy

Lekarz:

Szanowna Pani, przytoczony wynik badania, zarówno w klasie przeciwciał IgM oraz IgG, jest ujemny, zatem nie ma u Pani zakażenia ani nie było go w przeszłości. Według mnie, jeśli cierpi Pani na bóle głowy, warto udać się na konsultację do lekarza neurologa, który zdecyduje po badaniu czy zachodzi potrzeba dalszej diagnostyki i wykonania badań obrazowych, np. CT głowy. Odnośnie natomiast uczucia drobinek w oczach, to może warto byłoby rozważyć diagnostykę w kierunku tzw. zespołu suchego oka, do powstania którego może dojść między innymi w przebiegu chorób reumatoidalnych, zaburzeń endokrynologicznych (między innymi problemów z tarczycą) , cukrzycy. Warto porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem POZ, który zdecyduje czy zachodzi potrzeba pogłębienia diagnostyki. Pozdrawiam serdecznie .

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi