LekarzPomaga.pl - CZERWONE PUNKTY NA PRAWYM PODUDZIU

Skóra, włosy i paznokcie

Czerwone punkty na prawym podudziu

Odpowiedzi udzielił:
lek. Katarzyna Gaweł

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z gastroenterologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Szanowni Panie/Panowie Doktorzy,
Dzisiaj w nocy 6/7 września obudziłam się w nocy i nagle poczułam pieczenie/szczypanie na prawej,dolnej nodze. Zobaczyłam drobne krwawe wybroczyny,tylko na prawej nodze.Nie sa to chrostki. Na pewno nic mnie nie ugryzło.Czy to może mieć coś wspólnego z żyłami?
Moze zakrzepica?
Prosze o porade.
Pozdrawiam,
Jadwiga [..usunięte przez administratora..]

Informacje dodatkowe:

Żadnych leków nie zażywam, żadne poważne choroby (albo ja o nich nie wiem), żadne wyniki.

Załączniki:

Tagi publikacji: plamy na nodze, krostki, chrostki, wybroczyny na udzie, naczynia krwionośne, naczynia włosowate, niewydolność żylna

Lekarz:

Witam serdecznie, opisane przez Panią zmiany powstają na skutek wynaczynienia krwi na skórze, a ich przyczyn może być wiele. Duże znaczenie w ich powstawaniu ma stan naczyń krwionośnych – im słabsza jest ich kondycja tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się tego typu zmian. Wybroczyny mogą wynikiem nawet niewielkich urazów mechanicznych, takich jak otarcia, długo trwający ucisk czy zwiększonego ciśnienia w naczyniach włosowatych. Mogą pojawiać się również w przebiegu zaburzeń krzepnięcia i małopłytkowości. Niekiedy wybroczyny są powodowane czynnikiem infekcyjnym. Mogą pojawiać się w początkowym okresie niewydolności żylnej, a także być objawem chorób autoimmunologicznych, w tym również zapaleń naczyń. W Pani sytuacji najlepszym rozwiązaniem na chwilę obecną będzie wizyta u lekarza rodzinnego i wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych takich jak: morfologia pełna, CRP, kreatynina oraz parametry układu krzepnięcia. Dalsze postępowanie uzależnione będzie od wyników w/w badań. W celu wzmocnienia ścian naczyń i poprawienia ich kondycji może Pani przyjmować witaminę C lub preparaty diosminy. Pozdrawiam.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi