LekarzPomaga.pl - DZIWNE PLAMY NA TWARZY

Skóra, włosy i paznokcie

Dziwne plamy na twarzy

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Obudziłam się z dużym obrzękiem wargi górnej, na twarzy wystąpił bardzo duży rumień, a skóra jest grudkowata z pęcherzykami z których wypływa bardzo dużo ropy. Najwięcej ropy jest w miejscach w których miałam pryszcze. (Lub pozostałości po nich) . Przy twarzy nic nie majstrowałam , więc nie jest to w żaden sposób kwestia wyciskania, drapania itp. Zaczęło się od tego że w dniu wczorajszym po weselu (mocniejszy make-up) zaczęły wychodzić dziwne grudki, pęcherzyki. No a dziś obudziłam się jak kwazimodo... Byłam dziś w szpitalu lekarz stwierdził kontaktowe zapalenie skóry powiązane być może z nowym podkładem. stwierdził, że wygląda to na jakąś reakcje chemiczna z ostrymi zmianami. Dostałam zastrzyk w pośladek oraz jakaś kroplówkę. Do domu dostałam Fucibet Lipid oraz Clatre. Jest już wieczór, a moją twarz wygląda nadal bardzo źle. Dodatkowo wystąpił również stan podgorączkowy tj 37.4. co robić??

Załączniki:
ocenzurowane.jpg - Dziwne plamy na twarzy
ocenzurowane.jpg - Dziwne plamy na twarzy

Tagi publikacji: plamy na twarzy, zmiany na twarzy, rumień na policzkach, ropa z rany, pęcherze na twarzy, zapalenie meszka włosowego

Lekarz:

Szanowna Pani, rzeczywiście , mogło dojść do kontaktowego zapalenia skóry, jednak jeśli teraz dodatkowo ze zmian sączy się ropa i pojawił się stan podgorączkowy , może to oznaczać , że doszło do bakteryjnego nadkażenia się zmian powstałych wcześniej na skutek alergii. Według mnie konieczny będzie doustny antybiotyk , zatem musi Pani ponownie udać się osobiście do lekarza, który zweryfikuje diagnozę i zaleci dalsze postępowanie - być może przed włączaniem antybiotyku lekarz zaleci wykonanie morfologii krwi oraz poziomu białka CRP, aby potwierdzić bakteryjną etiologię choroby . Pozdrawiam serdecznie .

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi