LekarzPomaga.pl - PLAMKI NA NAPLETKU

Skóra, włosy i paznokcie

Plamki na napletku

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Jackowska

Specjalista medycyny rodzinnej oraz endokrynolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Parę tygodni temu pojawiła mi się bordowa plamka na napletku. Początkowo to zbagatelizowałem (uznałem, że to obtarcie czy coś w tym stylu). Nie czuję żadnego swędzenia, pieczenia, bólu czy czegoś podobnego. Nie odbywałem stosunku przez ostatni rok, nie zauważyłem zmian w częstości oddawania moczu (zdarza mi się go oddać 2 razy wciągu godziny, ale spożywam dużą ilość płynów), nie czuję dyskomfortu podczas oddawania moczu czy w trakcie wytrysku. Barwa moczu raczej normalna - co prawda robi się bardziej żółty, ale dopiero po zażyciu suplementów (kompleks witamin + żeń-szeń).
Był też moment w którym plamka stała się mniej widoczna (bliższa kolorowi skóry). Ostatnio jednak zauważyłem, że pojawiła się druga mniejsza, a ta pierwsza odrobinę się powiększyła.
Skóra w miejscu przebarwienia jest raczej normalna i nie różni się od zdrowej- nie ma krostek, nie jest chropowata.
Proszę o poradę, pozdrawiam.

Informacje dodatkowe:

Około 2 miesiące temu przechodziłem (prawdopodobnie) stan zapalny pęcherza wywołany bakterią e.coli - lekarz przepisał mi furaginę i infekcja ustała po paru dniach. Nie jestem pewien ale wydaję mi się, że plamkę miałem trochę wcześniej.

Załączniki:

Tagi publikacji: plamy na napletku, plamki na członku, czerwone plamy na penisie

Lekarz:

Witam serdecznie
Niestety nie jestem w stanie stwierdzić pochodzenia zmian skórnych tylko za pomocą zdjęcia. konieczna jest wizyta u dermatologa, który za pomocą badania dermatoskopem, czyli urządzeniem z powiększeniem, i ewentualnych badan dodatkowych będzie w stanie stwierdzić z całą dokładnością pochodzenie zmiany skórnej. Aczkolwiek wygląd zmiany, umiejscowienie i długość pozostawania na skórze wygląda na grzybice skóry, która początkowo często nie daje objawów. Można spróbować kupić w aptece preparaty przeciwgrzybicze w kremie np zawierające terbinafine lub clotrimazolum (np Clotrimazolum, Terbinafinum) są bez recepty i zobaczyć efekt. Jeżeli to nic nie pomoże niestety konieczna będzie wizyta u dermatologa.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi