LekarzPomaga.pl - SUCHA ZACZERWIENIONA ORAZ NIENATURALNIE WYGLĄDAJĄCA SKÓRA NA PENISIE

Skóra, włosy i paznokcie

Sucha zaczerwieniona oraz nienaturalnie wyglądająca skóra na penisie

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam serdecznie od ponad roku zmagam się z problemami dotyczącymi mojego członka. Wszystko zaczęło się tak naprawdę od stosunku z kobietą bez zabezpieczenia, co spowodowało że na penisie pojawiły się krostki oraz delikatne zaczerwienienie , następnie ból podczas oddawania moczu. Oczywiście z problemem udałem się do odpowiedniego specjalisty i zostały mi przepisane leki przeciwbakteryjne których niestety nazwy nie pamiętam oraz maść " lotriderm " oraz " terbinafina 250mg" stosowałem te środki przez około 3 tygodnie i szczerze mówiąc efekty były znikome po za tym że ustąpił ból podczas oddawania moczu. Niestety zaczerwienienie na penisie a dokładnie jego górnej części pozostało oraz suchość skóry i od czasu do czasu pieczenie członka dosyć delikatne. Oczywiście byłem z tym problemem u około 4 lekarzy w Polsce i każdy stwierdził że nie ma tu żadnego zakażenia ani żadnej choroby i nawet nie zlecali badań tylko przepisywali kolejne kremy na odnowę skóry i witaminy. Oczywiście taka kuracja kremami typu " Cicaplast B5 " oraz " Calmapherol " nie przynosi żadnych efektów tak jak i kuracja witaminami. Jedynie krem " Travocort " dawał że tak powiem jakiś pozytywny efekt , niestety chwilowo. Na dłuższą metę nie usunął problemu tylko go "maskował" Co więcej członek oraz jądra są ciągle zaczerwienione wygląda jakby ciągle był stan zapalny , dodatkowo skóra na nim oraz na jądrach jest sucha i " połyskująca " i niestety wygląda to tragicznie i według mnie daleko odbiega od normy wyglądu męskiego członka u 25 letniego mężczyzny . Momentami skóra jest tak pomarszczona że wygląda jakby ktoś zgniótł w ręce kartkę papieru. Zdarza się też ale rzadziej że skóra po prostu schodzi z członka a dokładnie żołędzi , myślę że zdarzyło się to już około 2 razy w przeciągu kilku miesięcy. Zmagam się z tym problemem już bardzo długo i tak naprawdę nie wiem jakie dalsze kroki podjąć żeby temu zaradzić. Dołączam poniżej niezbędne zdjęcia może będzie ktoś w stanie mi pomóc na ich podstawie. Problem jest na tyle poważny że zaczyna już wpływać na mój komfort psychiczny i ciągle myślę tylko jak to " naprawić ". Proszę o pomoc.

Załączniki:

Tagi publikacji: zmarszczona skóra na członku, pomarszczony penis, zaczerwienienie penisa, grzybica penisa, grzybica skóry w miejscu intymnym

Lekarz:

Szanowny Panie, zmiany na zdjęciu swoim wyglądam najbardziej przypominają albo zmiany o charakterze alergicznym albo tez grzybiczym. Alergia kontaktowa może powstać na skutek stosowania jakichś kosmetyków ( nie tylko przez Pana, ale i przez Pana partnerkę ) , prezerwatyw czy też żeli intymnych . Może Pan spróbować smarować zmiany kremem Dermaveel 3xdz. W razie braku poprawy po tygodniu będzie można podejrzewać etiologię infekcyjną, przede wszystkim grzybiczą. Dlatego też, ponieważ był Pan już z tego powodu leczony bez wyraźnego efektu, sugeruję udać się do dermatologa, który zweryfikuje diagnozę - jeśli lekarz uzna za konieczna , zaleci , aby wykonać wymaz ze zmiany z posiewem. Wtedy będzie wiadomo , jaki drobnoustrój wywołuje infekcję i będzie można wymierzyć leczenie bezpośrednio w niego . Pozdrawiam serdecznie.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi