LekarzPomaga.pl - WYCIĘCIE ZNAMION

Skóra, włosy i paznokcie

Wycięcie znamion

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Dwa tygodnie temu miałam usuwane 4 pieprzyki. 3 blizny po usunięciu ładnie się goją, powstały strupki, natomiast jedna rana nie chce się goić (w pachwinie). Jest nadal otwarta rana, nie pojawił się strupek, boli i piecze. Czy to oznacza coś niepokojącego. Za dwa tygodnie mam dopiero wizytę u lekarza i wtedy też będą wyniki badania histopatycznego.

Lekarz:

Witam, proszę o zamieszczenie w miarę wyraźnych zdjęć wszystkich tych miejsc po usunięciu. W jakich okolicach zlokalizowane są te inne znamiona? czy z tej niewygojonej rany sączy się jakaś wydzielina, czy skóra jest zaczerwieniona, obrzęknięta, bolesna przy dotykaniu? czy chirurg zalecił stosowanie jakichś maści lub preparatów do dezynfekcji na rany?

Użytkownik:

witam, znamiona były usuwane 2x na dekoldzie, 1x na szyji i to nie gojące się na pachwinie. Na tym ostatnim nie zrobil się jeszcze strupek, lekko się ślimaczy i przy dotykaniu boli. Zalecienia lekarza to przemywanie oktaniseptem i wodą utlenioną. Fakt, że rana na pachwinie jest caly czas czyms przykryta i z racji miejsca caly czas ocierana

Załączniki:

Tagi publikacji: pieprzyk, blizny, obrzęknięta skóra, znamię

Lekarz:

Rana nie wygląda najgorzej, a to, że nie goi się jak pozostałe rzeczywiście wynika z jej lokalizacji - brak dostępu powietrza, wilgoć, ocieranie przez inne partie skóry lub ubrania - to wszystko nie sprzyja gojeniu. Nie ma póki co powodu do niepokoju i może Pani spokojnie czekać do czasu wizyty u lekarza. Natomiast proponuję nadal przemywać ranę wodą utlenioną minimum 3 razy dziennie i w ciągu dnia zaklejać ją plastrem na tkaninie bawełnianej (na noc po kąpieli można pozostawić ją odkrytą, aby skóra oddychała). Myślę, że to powinno pomóc. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi