LekarzPomaga.pl - WYSYPKA NA PLECACH OD KILKU DNI

Skóra, włosy i paznokcie

Wysypka na plecach od kilku dni

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam Pani doktor! Od kilku dni mam wysypkę na plecach. już się nie powiększa ale swędzi. Czy powinienem udać się do dermatologa albo d lekarza pierwszego kontaktu? Czy wystarczy mi jakaś maść? Jeśli tak to jaka?
Dziękuję Adrian

p.s. wcześniej nie zdarzało mi się to nigdy, miałem jedynie trądzik na twarzy ale do dzisiaj nie mam już z nim problemu

Informacje dodatkowe:

Załączam zdjecie

Załączniki:
Lekarz:

Witam,
Proszę napisać, czy poza wysypką ma Pan jeszcze jakieś inne dolegliwości - typu gorączka, kaszel, katar, ból gardła?? Czy ta wysypka pojawiła się tylko na plecach czy jest lub była również w innych miejscach?? czy miewał Pan wcześniej jakieś reakcje alergiczne na pokarmy, pyłki, leki, inne substancje??

Użytkownik:

Nie było gorączki, nie mam kataru ani kaszlu. Jeśli chodzi o reakcje alergiczne to pamiętam, ze w dzieciństwie zdarzały mi się jakieś wysypki -mama twierdzi, że wtedy kiedy zjadłem coś czego nie jadłem od dłuższego czasu np. truskawki albo orzeszki , ale szczerze mówiąc ja nie bardzo to pamiętam

Jeżeli Tobie również pojawiła się wysypka lub miewasz podobne problemy dermatologiczne -zapytaj koniecznie naszego lekarza jaka może być tego przyczyna w Twoim przypadku i czy możesz temu jakoś zaradzić... ZAPYTAJ LEKARZA

Tagi publikacji: Wysypka na plecach od kilku dni

Lekarz:

W takim razie nie można wykluczyć, że jest to reakcja alergiczna na jakąś substancję (być może jakiś pokarm, nowy kosmetyk, proszek do prania. Nie jest to nic groźnego, ale wymaga zastosowania właściwych leków. Należy skonsultować się z dermatologiem, ewentualnie z lekarzem rodzinnym, którzy ocenią zmiany i zalecą właściwą terapię. Na własną rękę może Pan zażywać wapno, które również działa wspomagająco w przypadku alergii.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi