LekarzPomaga.pl - WYSYPKA OBU NÓG

Skóra, włosy i paznokcie

Wysypka obu nóg

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Jackowska

Specjalista medycyny rodzinnej oraz endokrynolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam, dwa dni temu zaczęły mi wyskakiwać czerwonokrwiste plamki/krostki na obu nogach. Najbardziej dotyczy to wewnętrznych części nóg. Dzisiaj plamy nie pomnożyły się, chyba, że nieznacznie i nie dostrzegłem. Nie swędzi to, nie boli, ani nie piecze. Pracuje przy konserwacji samochodów chemicznym środkiem i kombinezony są prane zapewne w mocnych chemikaliach. Jednak pracuje tak już od pół roku i co jakiś czas coś tam wyskoczyło, ale nigdy nie miało to tak intensywnej barwy czerwonokrwistej i nigdy nie namnożyło się to tak intensywnie. Dodatkowo pod kombinezonem noszę zawsze krótkie spodenki.
Dziś już plamy zmieniły kolor na mniej krwisty.

Z ważnych informacji, trzy i cztery dni temu wypiłem 3 odżywki białkowe dziennie i wiadomo jeszcze przyjąłem te białko z pożywienia (tuńczyk, mięso, jakiś jogurt itd...). Czy jest to możliwe aby było to od nadmiaru białka? Jestem osobą, która ćwiczy i po prostu wspomagam się zwykłą odżywką białkową firmy Olimp.
Troszkę przestraszyłem się tej wysypki, ponieważ około 1,5 miesiąca temu miałem "przygodę" z dziewczyną ze Skandynawii. Niestety, odbyła się ona bez zabezpieczeń. A gdzieś przeglądając informacja na temat wirusa HIV, odnalazłem, iż jednym z objawów jest wysypka czy krostki. Troszkę mnie uspokoiło to, że wysypka wyskakuje przede wszystkim na tułowiu czy rękach.. Ale nadal nie jestem pewien.. A od tego czasu nie czułem się źle, nie miałem żadnej gorączki czy złego samopoczucia. Węzły chłonne również nie są powiększone.

Czy jest mi Pani w stanie cokolwiek doradzić czy odpowiedzieć? Dziękuję.

Informacje dodatkowe:

Brak stałych chorób, brak stale przyjmowanych leków, nie przyjmowałem ostatnimi czasy antybiotyków.

Załączniki:

Tagi publikacji: Wysypka na nogach, czerwone plamy na nogach, alergia kontaktowa

Lekarz:

Witam serdecznie, trudno oceniać zmiany na skórze patrząc na zdjęcia. Ja często oceniam z bliska nawet przy pomocy dermatoskopu czyli takiej lupy. Wydaje mi się jednak że biorąc pod uwagę Pana prace że są to zmiany związane z alergią kontaktowa. Takie zmiany na skórze mogą być efektem kontaktu z silnie drażniącą substancją. Zmiany na skórze po nadmiarze białka raczej maja charakter wysypki typu kaszkowatego. Proponuje zatem zakupić sobie w aptece preparat zawierający loratadyne, cetyryzyne czy feksofenadyne. Powinno to Panu pomoc. Jeżeli jednak zmiany nie będą ustępować niezbędna będzie konsultacja dermatologiczna. Pozdrawiam serdecznie Magda Jackowska

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi