LekarzPomaga.pl - BÓL OCZU

Układ wewnątrzwydzielniczy -podwzgórze i przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, jądra i jajniki, trzustka

Ból oczu

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam-od dawna odczuwam bóle oczu,mam wrażenie "wypychania gałek ocznych od wewnątrz " -przeszłam operację oka -odklejona siatkówka i usunięcie soczewki.Ciśnienie oczu dobre.Moja dolegliwość jest przykra-stale czuję się niewyspana.Proszę o poradę
pozdrawiam

Informacje dodatkowe:

Wtrektomia tylna OL w 2014
leki na stałe to-Prestarium,Atrrvasterol,Paroxinor 1/2 tabl.
wynik z 09.2014
rozpoznanie ICD-10:
H353 /zwyrodnienie plamki i bieguna tylnego/-przewlekłe głowne/głowne/
H599 /pooperacyjne zaburzenia oka i przydatków oka ,nie określone/-przewlekłe główne/współistniejące/

Lekarz:

Witam, a konsultowała się Pani z tego powodu z okulistą - co on na to, stwierdza jakieś nieprawidłowości badając Panią? Czy ciśnienie tętnicze krwi jest w normie, nie ma podwyższonych wartości? czy jest widoczne na zewnątrz, że gałki oczne są wytrzeszczone, czy to tylko Pani odczucie? czy ta dolegliwość pojawiła się po operacji, czy była już wcześniej?

Użytkownik:

Witam również,Tak, mówiłam o tym p.doktór okulistka stwierdziła,że ciśnienie wewnątrz gałki ocznej jest prawidłowe.Ciśnienie tętnicze krwi mam tzw skaczące od niskich wartości do wyższych ..Nie mam wytrzeszczu gałek ocznych -to tylko moje odczucie-ta dolegliwość była odczuwana wcześniej. Nie cały rok jak biorę lek na nadciśnienie,ale to nie ma wpływu na moją dolegliwość.Dla przykładu podam ciśnienie które zapisywałam -w ciagu tygodnia podczas leczenia 138/70/66-wieczorem,rano 131/73/75 ; rano 110/73/65, wieczorem 117/70/74 ,nie wiem czy moje odpowiedzi są przydatne.

Tagi publikacji: ból oczu, tarczyca, tsh, wypadające oczy, wystające oczy, zaburzenia hormonalne tarczycy

Lekarz:

Ciśnienie tętnicze w zasadzie jest w normie i na pewno nie ma to wpływu na te objawy. Natomiast jeżeli okulista stwierdza, że wszystko jest w porządku to proponowałbym w następnej kolejności skonsultować się z neurologiem - być może dolegliwości te mają podłoże neurologiczne i wskazane będzie wykonanie jakichś badań obrazowych głowy (tomografii lub rezonansu). Dodatkowo proponuję wykonać badanie TSH, gdyż może to być także związane z zaburzeniami hormonalnymi tarczycy. Niestety nic więcej nie jestem w stanie tu podpowiedzieć, bo nie są to objawy charakterystyczne dla żadnego konkretnego schorzenia... Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi