LekarzPomaga.pl - HIPOGONADYZM - BARDZO MAŁY BIUST

Układ wewnątrzwydzielniczy -podwzgórze i przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, jądra i jajniki, trzustka

Hipogonadyzm - bardzo mały biust

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Czy w hipogonadyzmie (bo prawdopodobnie to u mnie wystepuje) jest jeszcze możliwość, po wcześniejszej odpowiedniej terapii hormonalnej, rozwinięcie się trzeciorzędnych cech płciowych (chodzi tutaj o biust bo jest z nim zdecydowanie coś nie tak) w 25 roku życia? Czy już nic nie da się z tym zrobić i czeka mnie jedynie operacja plastyczna? Pytam ponieważ żaden stacjonarny endokrynolog-ginekolog nie jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie, rozkładają rece na moją przypadłość i odsyłają ciągle do innych tego typu lekarzy, a byłam już naprawdę u wielu "specjalistów". Może pomogą mi Państwo odpowiedzieć na to pytanie i polecić jakiegoś w miare ogarniętego lekarza endokrynologa-ginekologa na terenie Trójmiasta albo w całej w Polsce? I wiem, że rozmiar piersi zależy od wielu czynników, w tym dziedzicznych, moja mama i siostra mają co prawda mały biust, ale mają, ja nie mam go wcale. Byłabym naprawdę wdzięczna.

Tagi publikacji: mały biust, piersi, Hipogonadyzm, terapia hormonalna, endokrynolog-ginekolog

Lekarz:

Witam, jeżeli faktycznie cierpi Pani na hipogonadyzm i mały rozmiar biustu jest związany właśnie z tym (a nie wynika z uwarunkowań genetycznych) to substytucyjna terapia hormonalna powinna spowodować powiększenie gruczołów piersiowych - przynajmniej w pewnym stopniu. Jeśli pomimo terapii hormonalnej tak się nie stanie (lub powiększenie piersi nie będzie satysfakcjonujące) to w takim przypadku może Pani rozważać jedynie operację plastyczną. Niestety nie jestem w stanie polecić Pani żadnego endokrynologa specjalizującego się w tej dziedzinie. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi