LekarzPomaga.pl - LETROX VS LEVOTHYROXINE, NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY

Układ wewnątrzwydzielniczy -podwzgórze i przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, jądra i jajniki, trzustka

LETROX vs Levothyroxine, niedoczynność tarczycy

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Jackowska

Specjalista medycyny rodzinnej oraz endokrynolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry.
Od 3 lat leczę się na niedoczynność tarczycy. Mieszkam w UK, ale leczę się w PL. Zdecydowałam się na taką formę, Kiedy TSH zaczęło mi bardzo iść do góry, a według tutejszych lekarzy było w porządku i nie było potrzeby, aby kierować mnie na dalsze badania (a czułam się coraz gorzej) .. Przy czym odnosili się tylko do TSH, bo nie miałam robione ani Ft3 ani Ft4.
Od samego początku biorę Letrox, ponieważ mam nietolerancję laktozy. Aktualnie od dłuższego czasu (nie jestem w stanie powiedzieć od kiedy dokładnie) przyjmuje Letrox 75. Ostatnie wyniki badań mam z 11.09.2019 i wtedy TSH było 2,81. Ft3 2,73. Ft4 1,09.
Wiem, że już wtedy byłam na tej dawce.
I teraz moje pytanie. Kończą mi się te tabletki. Z powodu aktualnej sytuacji na świecie nie jestem w stanie przylecieć do Polski. Nie mogę też umówić się tu do żadnego lekarza, bo nie jestem pilnie potrzebująca (według nich) i do tego mam problem z kontaktem z moja doktor. Mogę wykupić tutaj sobie sama prywatnie tabletki, ale nie mają Letrox. Jest jedynie Levothyroxine.
Myślałam, żeby po prostu kontynuować moją dawkę do następnych badań kontrolnych(czuję się ok) i Czy jak wykupie Levothyroxine75, to czy to będzie to samo? Załączę zdjęcie o jakie dokładnie mi chodzi.
Na chwilę obecną wydaje mi się, że jest to dla mnie jedyne wyjście, aby nie doprowadzić do przerwy w tabletkach.
Mogę również załączyć opis ostatniego USG
Dziękuję bardzo

Informacje dodatkowe:

Od kilku lat Mercilon.

Załączniki:
ocenzurowane.jpg - LETROX vs Levothyroxine, niedoczynność tarczycy

Tagi publikacji: LETROX, Levothyroxine, niedoczynność tarczycy

Lekarz:

Witam serdecznie,
wyniki badań hormonów są w normie, biorąc pod uwagę Pani wiek jak i brak chorób współistniejących, a wiec należy utrzymać taką dawkę jak do tej pory. Jeżeli kupi Pani lek Levothyroxine75 można go stosować zamiennie z letrox 75, ponieważ zawiera tę samą substancję czynną.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi