LekarzPomaga.pl - OBNIZONE LIBIDO

Układ wewnątrzwydzielniczy -podwzgórze i przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, jądra i jajniki, trzustka

Obnizone libido

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Czy podwyzszony testosteron i estradiol moga miec wplyw na libido, powodowac, ze wrecz go nie ma? Jesli tak, to jak mozna z tym walczyc by wszysko wrocilo do normy?

Wyniki:
Testosteron 12,6 (mozliwe maxymalnie 10)
Estradiol 116 (mozliwe maxymalnie 44)

Lekarz:

Witam, a z jakiego powodu były w ogóle wykonane te badania hormonalne? czy są jakieś dolegliwości/objawy - jeśli tak to jakie i od kiedy? czy poza tym występują jakieś poważniejsze choroby, są stosowane jakieś leki na stałe?

Użytkownik:

Badania wykonane byly, poniewaz szukam powodu braku libido, ktore jest jedynym objawem. Jednak trwa to niezmiennie od okolo 6 miesiecy, wedlug mnie bardzo dlugo, poniewaz nigdy wczesniej nie bylo z tym problemu, co jest niepokojace. Niecaly rok temu zazywalem odzywki, sterydy, ktore czasem sa tego powodem z tego co sie orientuje. Aktualnie od tamtego czasu nie sa juz zazywane. Zadne powazniejsze choroby nie wsystepuja, nie zazywam rowniez zadnych lekow.

Tagi publikacji: obniżone libido, libido, testosteron, podwyższony estradiol u mężczyzny

Lekarz:

Takim poziomem testosteronu nie musi się Pan przejmować, natomiast konieczne jest wyjaśnienie przyczyny podwyższonego estradiolu - nie powinien on u mężczyzny w tym wieku występować w takich stężeniach. Wymaga to wizyty u endokrynologa zwłaszcza, że występuje obniżenie libido, a wysoki poziom estrogenów może mieć na to wpływ. Przyczyny mogą być różne nie tylko endokrynologiczne i w razie potrzeby endokrynolog skieruje Pana do innych specjalistów. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi