LekarzPomaga.pl - PODWYŻSZONE ATG, NADMIERNE OWŁOSIENIE

Układ wewnątrzwydzielniczy -podwzgórze i przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, jądra i jajniki, trzustka

Podwyższone ATG, nadmierne owłosienie

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam, czy podwyższone ATG jest powodem do niepokoju? Pozostałe wyniki tarczycy trochę niskie bo np. TSH 0,80 czy ft4 0.90, to jednak mieszczą się w normie (ATPO również), tylko atg 24,00 przy normie do 4,11 Niby miesiączkuje regularnie i ogólnie czuje się dobrze. Robiłam badania ponieważ pojawia mi się coraz więcej włosków na brodzie i kosmetolog kazała sprawdzić hormony m.in. testosteron, ale wyszedł w normie:0,23. Zrobiłam tez DHEAs i też ok, jedynie prolaktyna trochę podwyższona: 31,17 przy normie:8,18-26,53.(10 lat temu wyszedł przypadkowo w rezonansie guz przysadki mózgowej, jednak był mały, nie było żadnych objawów, więc nic z tym nie robiono). Proszę o informację czy z tym ATG należy udać się do lekarza. Czy może być przyczyną nadmiernego owłosienia?

Załączniki:

Tagi publikacji: nadmierne owłosienie, podwyższone atg, niskie tsh

Lekarz:

Szanowna Pani, czasami zdarza się, że samo podwyższone miano przeciwciał przeciwko tyreoglobulinie nie świadczy o żadnej chorobie i jest obecne u osób zupełnie zdrowych- izolowane podwyższenie miana tych przeciwciał nie upoważnia do rozpoznania choroby autoimmunologicznej. Według mnie jednak powinna Pani udać się do endokrynologa, który zdecyduje czy nie trzeba rozszerzyć diagnostyki- przede wszystkim w grę wchodziłoby oznaczenie przeciwciał przeciwko receptorowi TSH. Dodatkowo, ponieważ podwyższony jest u Pani poziom prolaktyny (i to właśnie z tego powodu może być u Pani obecne nadmierne owłosienie), wymaga Pani pogłębionej diagnostyki endokrynologicznej, zatem według mnie wizyta u specjalisty jest niezbędna. Pozdrawiam serdecznie.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi