LekarzPomaga.pl - BÓŁ ŻOŁĄDKA

Układ pokarmowy -jama ustna, gardło, przełyk, żołądek, jelita, odbyt, oraz trzustka, wątroba i drogi żółciowe

Bół żołądka

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam! 2 tyg temu stwierdzono u mnie prawdopodobnie zakażenie układu moczowego ponieważ bolało mnie podbrzusze i odcinek lędźwiowy pleców. Zapisano mi furaginum, nospe forte i ketonal 100, obiawy przeszły i powróciły pod koniec leczenia zapisano mi antybiotyk cipronex i zostawiono nospe forte i ketonal dodano osłonki do antybiotyku, podbrzusze i plecy przestały boleć ale zaczoł mnie 5 dnia brania antybiotyku bolec żołądek a miałem brać 10 dni, stwierdzono ze podrażniłem żoładek antybiotykami zapisano mi polprazol 3 dawki objawy przeszły, ale po tygodniu ból i palenie żołądka powróciły nie wiem już co robić nie ufam swojemu lekarzowi który ze spokojem stwierdził ze mam brać ultop 40 mg przez 14 dni a potem helicid 20 przez miesiac.

Lekarz:

Witam, rozumiem, że na chwilę obecną problem z układem moczowym ustąpił, a problemem jest ból żołądka? Jak długo łącznie zażywał Pan Ketonal?

Użytkownik:

problem z układem moczowym ustąpił , ból żoładka lekki jest cały czas , łącznie ketonal z 4 dni

Tagi publikacji: ból żołądka, ból brzucha, żołądek, zakażenie układu moczowego, układ moczowy

Lekarz:

Najprawdopodobniej przyczyną bólu żołądka jest właśnie stosowanie Ketonalu. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które niestety mogą powodować uszkodzenia błony śluzowej żołądka i powodować takie objawy jak u Pana. Lekarz rodzinny jest tego na pewno świadomy i dlatego zalecił leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego i przez to przyspieszające gojenie śluzówki żołądka (zarówno Ultop jak i Helicid mają takie działanie). Tak więc jak najbardziej proszę zastosować się do tych zaleceń, a objawy powinny ustąpić. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi