LekarzPomaga.pl - BOLĄCY BRZUCH OD DWÓCH DNI I BIEGUNKA

Układ pokarmowy -jama ustna, gardło, przełyk, żołądek, jelita, odbyt, oraz trzustka, wątroba i drogi żółciowe

Bolący brzuch od dwóch dni i biegunka

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry, od około dwóch dni mam problemy z żołądkiem. Mianowicie bezpośrednio po przebudzeniu czuję ból i muszę od razu iść do toalety, gdzie walczę z biegunką przez jakąś chwilę.. Później problem ten powtarza się po kawie (piję kawę około 10-11), muszę od razu iść do ubikacji i znowu biegunka. Kupiłem dzisiaj węgiel i zażyłem już dwie tabletki na raz ale nie pomogło, przed chwilą znowu byłem w toalecie -proszę o pomoc

Pozdrawiam

Dariusz

Lekarz:

Witam,
Czy tym dolegliwościom towarzyszy gorączka?? ile luźnych stolców dziennie Pan oddaje?? czy zauważył Pan krew w stolcu?? czy ma Pan również nudności/wymioty??

Użytkownik:

Nie mam gorączki, jestem tylko trochę tym zmęczony. Wczoraj 4 razy się załatwiałem, dzisiaj 3. Nie ma krwi w kale -dzisiaj miałem trochę krwi na papierze ale tylko ostatnim razem. Nie mam nudności i nie wymiotuję a teraz brzuch mnie nie boli. To takie napady boli boli, z czasem coraz bardziej, toaleta i przechodzi ból na 2-3 godziny i znowu. Co mogę zażyć, żeby to szybciej przeszło? Mam w domu nospę oprócz węgla??

Tagi publikacji: biegunka, ból brzucha, krew w stolcu

Lekarz:

Witam,
Najczęściej tego typu biegunki ustępują samoistnie w ciągu kilku dni i wymagają jedynie leczenia objawowego. Przede wszystkim istotna jest właściwa dieta i przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Powinien Pan do czasu ustąpienia biegunki zrezygnować z kawy, najlepiej pić przegotowaną/mineralną wodę lub słabą herbatę. Jeśli chodzi o pokarmy to polecany jest szczególnie gotowany ryż, gotowana marchew lub marchwianka. Natomiast powinien Pan unikać póki co mleka i produktów mlecznych, tłustych mięs, surowych warzyw i owoców. Tak więc jedzenie musi być "delikatne".Dodatkowo jeśli znowu pojawią się bóle brzucha może Pan zażyć No-spę. Myślę, że za kilka dni ból brzucha i biegunka ustąpią samoistnie.

Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi