LekarzPomaga.pl - BÓL PIERSI POD SUTKIEM

Układ rozrodczy żeński -jajniki, jajowody, macica, pochwa, srom oraz fizjologia i patologia ciąży i rozrodu

Ból piersi pod sutkiem

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Osuchowska

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji w radiologii i diagnostyce obrazowej

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry!
Od kilku tygodni odczuwam ból w lewej piersi tuż pod sutkiem. Ból ten odczuwam tylko w momencie kiedy dotykam to miejsce, ponadto wczoraj wyczułam sobie w tym miejscu jakby zgrubienie, taki mały guzek. Bardzo mnie to niepokoi.
Dodam, że moja babcia chorowała na raka piersi. Proszę o odpowiedź czy to może być coś poważnego?
Dziękuję
Asia

Informacje dodatkowe:

Ostatnio byłam u ginekologa półtorej roku temu. Pan doktor badał wtedy moje piersi i nie stwierdził żadnych guzków ani innych nieprawidłowości. Cytologia również była dobra

Lekarz:

Witam, proszę napisać czy od kilku tygodni dolegliwości bólowe i ten guzek są tak samo wyczuwalne, czy może tuż przed miesiączką problem nasila się - czy zauważyła Pani taką zależność?? czy stosuje Pani antykoncepcję hormonalną? czy miała Pani kiedykolwiek wykonywane USG piersi, jeśli tak to kiedy?

Użytkownik:

Przed miesiączką nie zauważyłam, aby ten ból się nasilał, może nieznacznie. Nie stosuję antykoncepcji hormonalnej, nigdy nie stosowałam. Nigdy nie miałam też wykonywanego badania USG piersi

Tagi publikacji: Ból piersi pod sutkiem

Lekarz:

W takim razie w pierwszej kolejności należy udać się do ginekologa i poprosić o skierowanie na USG piersi, albo jeśli ma Pani możliwości finansowe udać się na to badanie prywatnie. Najczęściej przyczyną takich dolegliwości są torbiele, gruczolakowłókniaki, poszerzone przewody mlekowe w piersiach, czyli ogólnie mówiąc zmiany łagodne, dlatego nie powinna się Pani niepokoić na zapas. Niemniej jednak na pewno trzeba to sprawdzić, zwłaszcza jeśli w rodzinie występował rak piersi. Z wynikiem USG trzeba później pokazać się u ginekologa, a on oceni czy jest w nim coś niepokojącego. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi