LekarzPomaga.pl - DATA ZAPŁODNIENIA MNIEJ WIĘCEJ

Układ rozrodczy żeński -jajniki, jajowody, macica, pochwa, srom oraz fizjologia i patologia ciąży i rozrodu

Data zapłodnienia mniej więcej

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam, proszę o pomoc.23.07,21.08,23.09 okres. Cykle z reguły regularnie 29 dni max 33. Test ciążowy 21.09 nie wykazał ciąży. Tej samej nocy odbyłam stosunek przerwany z moim byłym parterem (dni nie płodne) oprócz aplikacji, znam swoje ciało wiem że na owulacje mam bóle jajnika itp wiem kiedy jest. 22.09 odbyłam stosunek pełny z moim obecnym partnerem. Znów pełny 27,29,30.09 a następnie znów pełne stosunki 06,07,10,12,14.10 z moim obecnym parterem. Podczas dni płodnych 06./10.10 miałam silniejsze bóle jak zawsze jakby wbijanie noża w jajnik.
23.10 różowa maź na chusteczce, 24.10 odkryłam ciążę -miałam usg 13.11 13.7mm licząc czas od ostatniej miesiączki to był początek 8 tygodnia moje pytanie brzmi czy to może być dziecko mojego byłego partnera? Po sexie 21.09 przerywanym? Boje się bardzo. Mam nadzieję, że to maleństwo mojego obecnego partnera. Proszę o pomoc a wręcz błagam i dziękuję. Czuje że popadam w depresję

Tagi publikacji: data zapłodnienia, wiek ciąży, ciąża, stosunek przerywany, miesiączka

Lekarz:

Szanowna Pani, podane przez Panią terminy miesiączek oraz dni płodnych, jak rownież wiek ciąży, sugerują, że jest to dziecko Pani obecnego partnera, tym bardziej, że stosunek z byłym partnerem był stosunkiem przerywanym. Jednak w takiej sytuacji nigdy nie można być tego pewnym w stu procentach. Sugeruję mimo wszystko poinformować o całej sytuacji swojego ginekologa- obowiązuje go tajemnica lekarska i na pewno Pani partner niczego sie nie dowie. Dzięki temu, że powie Pani lekarzowi o całej sytuacji, bedzie on szczególnie dokładnie oceniał wiek ciąży, tak aby móc Pani dać pewność dotyczącą ojcostwa. Pozdrawiam serdecznie.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi