LekarzPomaga.pl - KRWAWIENIE W CIĄŻY, KONIZACJA SZYJKI MACICY

Układ rozrodczy żeński -jajniki, jajowody, macica, pochwa, srom oraz fizjologia i patologia ciąży i rozrodu

Krwawienie w ciąży, konizacja szyjki macicy

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam . Do lekarza ginekologa zgłosiłam pod koniec lutego tego roku z plamieniem i potwierdzeniem ciąży . Wynik usg potwierdził ciążę wczesna (Wynik z usg i opis w załączniku). Pani doktor przepisała mi duphaston . Na kolejnej wizycie kazała odstawić bo plamienie przeszło. Jednak po jakimś czasie pojawiło się znowu i ustało po niecałych dwóch tygodniach. Niestety tydzień temu trafiłam do szpitala z krwawieniem zagrażający poronieniu w 12 tyg ciąży. Do tej pory nie dowiedziałam się jaką jest przyczyną krwawienia A mówiłam Pani doktor że od dłuższego czasu boli mnie z lewej strony jakby jajnik i za każdym razem doktor sprawdza ta stronę na usg ale odp nie otrzymuje co to jest . Z tej samej strony gdy trafiłam do szpitala doktor wziernikiem sprawdzała skąd krwawienie . Jestem po konizacji szyjki macicy którą obecnie ma 15 mm. Obecnie jest to moja 3 ciąża ale pierwsza po konizacji .Proszę o jakąś poradę.

Informacje dodatkowe:

Konizacja szyjki macicy

Załączniki:

Tagi publikacji: krwiwienie w ciąży, konizacja szyjki macicy, poronienie, ciąża wczesna, plamienie w ciąży, ryzyko poronienia

Lekarz:

Szanowna Pani, czasami bardzo trudno jest stwierdzić , co jest przyczyną krwawienia , czasami nie da się jej ustalić w ogóle , a czasami krwawienie ma związek po prostu z zaczynającym się poronieniem. Najważniejsze , że udało się opanować zagrożenie . W przypadku , kiedy kobieta jest po konizacji szyjki macicy, niestety dość często pojawiają się problemy z donoszeniem ciąży , bowiem szyjka jest wtedy znacznie krótsza . Często , jeśli istnieje ryzyko poronienia , lekarz ginekolog decyduje się na założenie na szyjkę szwu okrężnego lub pessaru, który ma zapobiegać rozwieraniu się szyjki i tym samym zapobiegać poronieniu . Czasami tez prawie do końca ciąży kobieta powinna przyjmować progesteron. Wtedy też zwykle kobieta musi już do końca ciąży bardzo na siebie uważać, nie przemęczać się i dużo odpoczywać, zdarza się , że zachodzi potrzeba leżenia już do końca ciąży . Uważam , że w takiej sytuacji warto porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym właśnie na temat możliwości założenia szwu, lekarz prowadzący podejmie decyzję odnośnie dalszego postępowanie . Pozdrawiam serdecznie .

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi