LekarzPomaga.pl - MOŻLIWOŚĆ CIĄŻY, POMINIĘCIE TABLETKI

Układ rozrodczy żeński -jajniki, jajowody, macica, pochwa, srom oraz fizjologia i patologia ciąży i rozrodu

Możliwość ciąży, pominięcie tabletki

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Jackowska

Specjalista medycyny rodzinnej oraz endokrynolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Ostatnio zdążyło mi się podczas owulacji pominąć 2 tabletki antykoncepcyjne, pierwszy i drugi dzień po owulacji również pominęłam tabletki. Drugiego dnia po owulacji miałam stosunek podczas którego były 2 wytryski w środku. Jak duża szansa jest na zajście w ciążę i ile dni od stosunku powinnam zrobić test aby wyszedł wiarygodnie? Chciałabym dodać, że na następny dzień po stosunku dostałam krwawienia z powodu pominiętych tabletek, czy to ma jakiś wpływ na zajście w ciążę?

Tagi publikacji: pominięcie tabletki antykoncepcyjnej, tabletki antykoncepcyjne, antykoncepcja, możliwość ciąży

Lekarz:

Witam serdecznie,
Przy regularnych cyklach owulacja występuje między 10 a 16 dniem cyklu miesiączkowego. Pominięcie już 1–2 tabletek w cyklu może doprowadzić do zajścia w ciążę. Najbardziej niebezpieczny jest pierwszy tydzień cyklu. Drugi również, jednak odrobinę mniej. W 3 tygodniu pominięcie tabletek nie powinno zaburzyć ich działania. Wystąpienie u Pani plamienia nie wyklucza zajścia w ciążę. Najlepiej, w tym przypadku wykonać test ciążowy, dla pewności.
Przyjmowane jest że, powinno się go wykonać 14 dni po stosunku. Jest to optymalny czas by z dużą dokładnością wykryć ciąże, jednak to zależy od czułość testu. Należy na to zwrócić uwagę przy zakupie. Ultraczułe testy ( pokazujące wynik przy stężeniu beta-HCG 10 mLU/ml) wcześniej wykrywają ciążę nawet 8-10 dni po implantacji. Pozdrawiam.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi