LekarzPomaga.pl - RUCHY DZIECKA W TRAKCIE CIĄŻY, ZMIANY Z DNIA NA DZIEŃ

Układ rozrodczy żeński -jajniki, jajowody, macica, pochwa, srom oraz fizjologia i patologia ciąży i rozrodu

Ruchy dziecka w trakcie ciąży, zmiany z dnia na dzień

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry Pani doktor jutro idę do swojego ginekologa ale proszę mi tak szczerze powiedzieć czy ruchy dziecka faktycznie tak z dnia na dzień mogły się zmienić ( w 20- tym tygodniu czułam dość wyraźnie i często) w 21-tym tygodniu ruchy były słabsze teraz jestem w 23 i bardziej czuję takie bulgotanie , takie jakby ktoś uderzał w brzuch, czasami w ogóle nie czuje a czasami muszę rękę na brzuch położyć żeby poczuć. Proszę mi powiedzieć czy to normalne czy mogła powstać jakaś wada. Dużo osób mi mówi że powinnam odczuwać mocniej nie słabiej a są też takie osoby co mówią że też czuły mocniej potem słabiej czasami w ogóle. Proszę mi powiedzieć czy powinnam się martwić że coś złego się stało.

Tagi publikacji: ruchy dziecka w ciąży, ruchy płodu, płód mniej się rusza, stres w ciąży a płód, aktywność dziecka w ciąży, mała aktywność płodu, zmiany ruchów

Lekarz:

Szanowna Pani, tak, ruchy dziecka mogą się tak zmienić - nie zawsze matka musi odczuwać silne kopnięcia , czasami to właśnie bulgotanie, przelewanie , widoczne „wybrzuszanie” powłok brzusznych . Także naprawdę proszę nie martwić się na zapas- maluch nie musi ruszać się przez całą ciążę w ten sam sposób . Wizyta u ginekologa jest niezbędna - dzięki niej lekarz stwierdzi czy na pewno wszystko jest w porządku , a Pani się uspokoi. Pozdrawiam serdecznie .

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi