LekarzPomaga.pl - SWĘDZENIE W OKOLICACH POCHWY

Układ rozrodczy żeński -jajniki, jajowody, macica, pochwa, srom oraz fizjologia i patologia ciąży i rozrodu

Swędzenie w okolicach pochwy

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Od 2 dni praktycznie cały czas swędzi mnie pochwa. Myślałam, że to mi przejdzie ale dzisiaj jest jeszcze bardziej od rana i w dodatku zauważyłam taką białą wydzielinę. Współżyję od 6 lat ze stałym partnerem, on nie narzeka na to, aby go coś swędziało na członku. Używamy prezerwatyw a czasami stosunek przerywany. W internecie znalazłam różne odpowiedzi ale chyba najbardziej prawdopodobna jest grzybica, tylko nie wiem jakim cudem skoro mam jednego partnera i obydwoje dbamy o higienę. Czy to rzeczywiście jest grzybica? Co dalej? Zakupić jakąś maść w aptece czy udać się do ginekologa?

Informacje dodatkowe:

mam alergie na trawy i zboża, biorę poumon histamine, o okresie wiosenno letnim często kicham, smarkam, łzawię i swędzą mnie oczy i nos, ale nigdy nie miałam swędzenia w pochwie

Tagi publikacji: Swędzenie w okolicach pochwy

Lekarz:

Witam, w takim przypadku niestety konieczna będzie wizyta u ginekologa. Pani opis wskazuje na infekcję pochwy (grzybiczą, bakteryjną, mieszaną), a w takim przypadku stosuje się leki przeciwgrzybicze i antybiotyki w globulkach dopochwowych, które dostępne są na receptę. Poza tym warto w takim przypadku aby zbadał Panią ginekolog. A jeśli chodzi o przyczyny to są one bardzo różne i nawet współżyjąc stale z jednym partnerem można mieć tego typu infekcje.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi