LekarzPomaga.pl - TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE, LUŹNY STOLEC, DODATKOWA TABLETKA

Układ rozrodczy żeński -jajniki, jajowody, macica, pochwa, srom oraz fizjologia i patologia ciąży i rozrodu

Tabletki antykoncepcyjne, luźny stolec, dodatkowa tabletka

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry!
Od lipca przyjmuje tabletki vibin mini. Chcę przeżyć swój pierwszy raz z chłopakiem. W ciągu ostatnich dni (trzeci tydzień przyjmowania tabletek z opakowania) około 4 godziny po przyjmowaniu tabletki miałam luźny stolec przez co brałam dodatkową tabletkę (łącznie cztery raz w ciągu sześciu dni). Czy skuteczność tabletek jest zachowana? Czy lepiej odczekać dłuższy czas i dopiero zdecydować się na seks? Wiem, że to było głupie, żeby przyjąć taki nadmiar, ale czasu nie cofnę. Miałam zamiar zaczynać kolejne opakowanie bez robienia przerwy 7-dniowej. Czy mogę tak zrobić? Czy jednak nie biorąc pod uwagę moje postępowanie?

Tagi publikacji: tabletki antykoncepcyjne, luźny stolec, dodatkowa tabletka antykoncepcyjna, przerwana ciągłość spożywania hormonów

Lekarz:

Szanowna Pani, jeśli przestrzegała Pani zaleceń dotyczących przyjmowania dodatkowej tabletki w przebiegu biegunki , czyli przyjęła Pani dodatkową tabletkę przed upływem 12 h od zwykłego czasu stosowania, to skuteczność tabletek powinna zostać zachowana . Ponieważ przyjęła Pani dużą ilość dodatkowych tabletek, to decyzję o możliwości niewykonywania 7- dniowej przerwy związanej z zażywaniem tabletek placebo powinien podjąć ginekolog, który też ostatecznie stwierdzi czy tabletki zachowały swoją skuteczność . Dlatego radzę wstrzymać się ze współżyciem do momentu wizyty u ginekologa . Pozdrawiam serdecznie.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi