LekarzPomaga.pl - ANALIZA WYNIKÓW MORFOLOGII.

Układ krwiotwórczy -szpik kostny, krew, węzły chłonne

Analiza wyników morfologii.

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam,
proszę o analizę wyników morfologii z załącznika (luty 2015), dla porównania przesyłam także wyniki z października 2014. Dodam, że 6 dni przed lutowymi badaniami miałam jednodniowe problemy żołądkowe.

Na badanie zdecydowałam się, ponieważ od listopada wypada mi sporo włosów. Jeśli chodzi o inne dolegliwości od kilku lat czasami mam minimalną ilość białej, gęstej wydzieliny z brodawek (od zawsze są wciągnięte), ale ginekolog po zbadaniu piersi i poziomu prolaktyny określił, że wszystko jest w porządku.

Nie wiem, czy to ma związek, ale oprócz morfologii w lutym 2015 miałam określane TSH (2,23), a w październiku 2014 cholesterol (całkowity 240, hdl 93, ldl 136).

Proszę o informacje, czy wyniki aktualnej morfologii są prawidłowe, a jeśli nie co może być przyczyną nieprawidłowości i jakie kroki powinnam wykonać.

Informacje dodatkowe:

- we wrześniu odstawiłam antykoncepcję hormonalną

Załączniki:

Tagi publikacji: morfologia krwi, problemy żołądkowe, wydzielina z brodawek, wypadanie włosów

Lekarz:

Witam, wyniki morfologii zarówno z października jak i obecnej z lutego nie budzą niepokoju. Odchylenia w tej ostatniej wynikają z pewnością z przebytej tuż przed badaniem infekcji żołądkowej i nie mają żadnego znaczenia. TSH również ma Pani prawidłowe, czyli wykluczone zostały najczęstsze przyczyny wypadania włosów. Natomiast uważam, że w Pani przypadku jest to spowodowane właśnie odstawieniem antykoncepcji. Jest to bardzo częste zjawisko w uproszczeniu wynikające z tego, że przez stosowane hormony naturalny proces starzenia i wypadania włosów zostaje zatrzymany, a w chwili ich odstawienia i powrotu naturalnej gospodarki hormonalnej do równowagi te włosy zaczynają masowo wypadać. Może to trwać wiele miesięcy, ale z pewnością w pewnym momencie zatrzyma się, także nie ma powodu do niepokoju. Należy po prostu stosować wspomagająco suplementy diety i odżywki wzmacniające włosy i czekać. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi