LekarzPomaga.pl - BADANIE WĘZŁÓW CHŁONNYCH

Układ krwiotwórczy -szpik kostny, krew, węzły chłonne

Badanie węzłów chłonnych

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Byłam dzisiaj u radiologa aby zbadać swoje węzły chłonne, pan podczas badania mówił ze węzły nie wzbudzają niepokoju onkologicznego ale nie podał mi wymiarów węzła chłonnego.
A w wynikach badania mam napisane tylko „na szyi w dołach pachowych i pachwinowych powiększonych węzłów chłonnych jak i patologicznych struktur nie stwierdza się. Dodam ze najbardziej zaniepokoił mnie jeden węzeł chłonny który wyskoczył mi nad obojczykiem po lewej stronie, a lekarz tylko powiedział ze nie wzbudza on czujności onkologicznej, i moje pytanie jest takie czy mogę zaufać temu lekarzowi mimo ze nie podał bardziej szczegółowych informacji na temat węzła chłonnego np, wymiarów itp???
Węzły chłonne mam powiększone w miejscu podżuchwowy pachwinowym i nad lewym obojczykiem, badania krwi robiłam crp to 0,22
Ob-4
Rozmaz w normie i reszta tez, węzły chłonne podżuchwowe i pachiwnowe widział lekarz rodzinny i nie stwierdził zdanych nieprawidłowośći, ale tego najbardziej niepokojącego nad obojczykiem jeszcze nie. Dlaczego węzeł chłonny nadobojczykowej mógł się powiększyć, szukać przyczyny czy zaufać lekarzowi który przeprowadzał usg???
Czy mogę mieć chloniaka ?? Bardzo się go obawiam

Informacje dodatkowe:

Mam lekki kaszel i z rana lewa dziurkę w nosie oblepioną zielona wydzielina

Tagi publikacji: badanie węzłów chłonnych, powiększone węzły chłonne pod pachami

Lekarz:

Szanowna Pani, czasami węzły chłonne powiększają się w czasie zwykłej infekcji, nawet kataru, zaś po jej zakończeniu nie zawsze muszą "wchłonąć się" zupełnie i mogą zostać już wyczuwalne. Jeśli lekarz wykonujący badanie stwierdził, że węzły nie wzbudzają niepokoju onkologicznego oraz w wyniku badania zawarł informację, że nie znalazł w badaniu ani powiększonych węzłów, ani innych struktur patologicznych (w takiej sytuacji nie zawsze lekarze opisują dokładne wymiary węzłów, robią to natomiast wtedy, kiedy węzły wydają im się "podejrzane") to myślę, że nie ma się Pani o co martwić, tym bardziej , że wyniki badań laboratoryjnych są prawidłowe,. Jeśli jednak Pani lekarz POZ nie zbadał nowych powiększonych węzłów, to powinna Pani zgłosić się do niego ponownie- wówczas lekarz zbada Panią i zdecyduje czy wymaga Pani dalszej diagnostyki (między innymi w kierunku zakażenia niektórymi chorobami zakaźnymi, zarówno wirusowymi, jak i bakteryjnymi, w kierunku chorób autoimmunologicznych czy hematologicznych). Pozdrawiam serdecznie .

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi