LekarzPomaga.pl - WYNIKI KRWI

Układ krwiotwórczy -szpik kostny, krew, węzły chłonne

Wyniki krwi

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

proszę o interpretację wyników krwi (w załączniku)

Informacje dodatkowe:

w kwietniu poważna infekcja grypowa

Załączniki:
ocenzurowane.jpg - Wyniki krwi
Lekarz:

Witam, a z jakiego powodu były wykonywane te badania? czy są jakieś dolegliwości? czy zdarzają się krwawienia - z nosa, z dróg rodnych, krew w stolcu? Czy do tej pory chorowała Pani na coś poważniejszego, zażywa jakieś leki na stałe?

Użytkownik:

Badania były wykonane w związku z leczeniem niedoczynności tarczycy, (zdiagnozowana choroba Hasimoto)
W maju wysoka gorączka do 40 st.C i brałam przez 10 dni antybiotyk.
W związku ze śmiercią mojego męża 27.01.2014 r na ostrą białaczkę szpikową miałam ciężki okres przez 14 miesięcy choroby i po śmierci brałam antydepresanty, relanium, zolpik, paracetamol (bóle pleców), Levatirox na Hasimoto. Nie mam krwawień, ale wpadam w histerię w związku z tym co przeżyłam w chorobie męża.On miał okropne krwawienia.Proszę o odpowiedż co mam robić?

Tagi publikacji: morfologia krwi, badanie krwi, tarczyca, tsh

Lekarz:

Witam, te wyniki nie są szczególnie niepokojące - jeśli chodzi o morfologię krwi to układ czerwonokrwinkowy jest tak na pograniczu z niedokrwistością, a dodatkowo nieznaczenie obniżony jest poziom krwinek białych. Proponowałabym póki co wprowadzić do swojej diety produkty bogate w żelazo, no i oczywiście zadbać ogólnie o zdrowe odżywianie. Poza tym proszę zakupić w aptece preparat witaminowy zawierający również w swoim składzie żelazo, kwas foliowy, witaminę B12 i zażywać go przez najbliższy miesiąc. Po tym czasie należy powtórzyć morfologię krwi dodatkowo z ręcznym rozmazem (w tym wyniku jest tylko rozmaz automatyczny-komputerowy, a znacznie dokładniejszy jest ten ręczny mikroskopowy) i wtedy lekarz rodzinny oceni czy jest poprawa. Na takie odchylenia mogły mieć wpływ różne czynniki - przewlekły stres, stosowane leki, zła dieta i na chwilę obecną nie ma powodu podejrzewać żadnej poważnej choroby.
Z innych odchyleń nieznacznie podwyższony jest poziom TSH i tu endokrynolog musi zadecydować, czy należy w związku z tym podwyższać dawkę leku na tarczycę. Jeśli chodzi o cholesterol to tu też należy zwrócić uwagę na odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. Poza tym wszystko jest w normie. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi