LekarzPomaga.pl - ZBYT WYSOKA HEMOGLOBINA

Układ krwiotwórczy -szpik kostny, krew, węzły chłonne

Zbyt wysoka hemoglobina

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

po raz kolejny mam za wysoka hemoglobinę wiosna przy górnej normie 16,00 moja wynosiła 18,6 teraz przy górnej normie 18,00 moja hemoglobina to19,00, erytrocyty 6,11 (norma 4,5-5,8), hematokryt 53,8 (norma 40-53), MCH 31,1 (norma 27-31), neutrocyty 48,9 (norma50-70) pozostałe czynniki w normie, prawidłowe sa również wyniki cukru, tarczycy, elektrolitów, próby wątrobowe i cholesterolu. nie wiem czy ma to związek ale bardzo sie pocę mój pot jest bezzapachowy zato leje się ze mnie strugami spod pach bez wzgledu na temperaturę i odczuwane ciepło, poce sie również w nocy, od niedawna odczuwam pieczenie żołądka, jestem ciągle zmęczony, ospały. Nie wiem czy muszę udać sie do specjalisty czy nie są to moze groźne objawy i mozna wizyte odłożyć w czasie.

Informacje dodatkowe:

w dzieciństwie chorowałem na zapalenie płuc w wyniku zbyt silnego antybiotyku nabawilem sie alergii i astmy. Przez szereg lat przyjmowalem leki na alergie i astme własnie. Nie pamietam juz nazw leków ponieważ od ponad roku juz ich nie przyjmuję, na pewno przyjmowałem montelukast, tafen novolizer,jakis sterydowy lek nowej generacji alepo kilku tabletkach musialem odstawic ponieważ mialem wiekszość objawów ubocznych. nadmieniam, że nie pale papierosów, a nawet jak próbowalem zapalić na imprezie natychmiast mój organizm odrzuca nikotynę, mam odruch wymiotny, robi mi sie niedobrze.

Tagi publikacji: wysoka hemoglobina, pocenie się w nocy, hematolog, niedokrwistość, nadkrwistość, szpik kostny, czerwienica prawdziwa

Lekarz:

Witam, na pewno w takim przypadku konieczna jest wizyta u hematologa i poszerzenie diagnostyki w celu ustalenia przyczyny nadkrwistości. Odchylenia nie są bardzo duże, ale jednak na tyle istotne, że wskazana jest diagnostyka zwłaszcza, że powtarzają się one w kolejnych badaniach wykonanych w dość dużym odstępie czasu. Przyczyny nadkrwistości mogą być różne, mniej lub bardziej poważne - związane z chorobami samego szpiku kostnego (czerwienica prawdziwa), jak i chorobami innych układów (układu oddechowego, serca, nerek, nadnerczy, wątroby, itp.). Z tego względu trzeba wykonać dużo dodatkowych badań. Co do czasu konsultacji hematologicznej to proszę się na nią udać w najbliższym możliwym terminie - im wcześniej tym lepiej. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi