LekarzPomaga.pl - BÓL SERCA, NERWOBÓLE

Układ krążenia -serce oraz naczynia krwionośne (tętnicze i żylne)

Ból serca, nerwobóle

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Walewska

dr n. med. Anna Walewska, lekarz kardiolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam
Jestem Ewa mam 26 lat i od paru tygodni boli mnie serce . Często łapie mnie taki ostry ból coś takiego jak by mi ktoś serce ugniatał przy tym bólu mam wysokie ciśnienie powyżej 125 , ból promieniuje na lewa stronę okolice barku byłam z tym u lekarza rodzinnego ale lekarz stwierdził że to nerwica i przepisał mi polocard i oszczędny tryb życia . Ale ból dalej się pojawia i chciałam dodać że jak minie ten ból to zaraz pojawia się takie pieczenie w klatce piersiowej co to może być? Chciałam dodać że przy tym lekarka przepisała mi nowe środki antykoncepcyjne i je rzuciłam bo myślałam ze to przez to .
Pozdrawiam

Informacje dodatkowe:

Polocard rano

Lekarz:

Czy ma Pani objawy zgagi?
Czy leczy się Pani na choroby towarzyszące?
Czy u rodziców, dziadków występowały choroby układu sercowo-naczyniowego w młodym wieku?

Użytkownik:

Tak mam objawy zgagi . Na nic się nie leczę . Ani u rodziców ani u dziadków nie występowały żadne choroby w młodym wieku

Tagi publikacji: ból serca, nerwobóle, ugniatanie serca, echo serca, pieczenie w klatce piersiowej

Lekarz:

Szanowna Pani, 
Opisane przez Panią dolegliwości mogą sugerować nerwoból - wtedy ból może być związany z głębokim wdechem, kaszlem, kichaniem. Charakterystyczna jest wówczas bolesność podczas uciskania, a także promieniowanie do barku, szyi. Wyżej występujące dolegliwości leczy się lekami przeciwzapalnymi, przeciwbólowymi (np. Ibuprofen). Zwyżka ciśnienia tętniczego może wynikać z reakcji na ból. Opisywane bóle mogą mieć również podłoże nerwowe (związane ze stresem, emocjami).  Mogą również wynikać z dolegliwości bólowych kręgosłupa w odcinku piersiowym czy objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (szczególnie, że skarży się Pani na zgagę). Nie ma Pani wywiadu chorób układu sercowo-naczyniowego wśród członków rodziny, dodatkowo jest Pani młodą osobą i w takim wieku choroba niedokrwienna serca jest rzadką chorobą. Proponuję jednak konsultację z kardiologiem w celu wykonania badań dodatkowych (echo serca, próba wysiłkowa, RTG klatki piersiowej, EKG i/lub Holter EKG, itp), które pozwolą na wykluczenie kardiologicznych przyczyn dolegliwości. Pozdrawiam!  

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi