LekarzPomaga.pl - BÓL W OKOLICACH LEWEJ PIERSI

Układ krążenia -serce oraz naczynia krwionośne (tętnicze i żylne)

Ból w okolicach lewej piersi

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Walewska

dr n. med. Anna Walewska, lekarz kardiolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam od trzech dni pojawił się ból przy lewej piersi czy to może być związany z stresem tak zwany nerwoból? Nadmienię że mam wadę podstawy tzn garbie się czy to może być przyczyną? Jak mogę zmniejszyć ból.

Lekarz:

Czy leczy się Pani z powodu chorób przewlekłych?
Czy ma Pani wywiad rodzinny chorób układu sercowo-naczyniowego?
Czy przyjmuje Pani leki na stałe?

Użytkownik:

Alergia, ostatnio leczę się na refluks. Przyjmuje leki na stałe antykoncepcję I leki na alergię. Ostatnio pojawiła mi się wcześniej miesiączka I miałam dwa tygodnie.
ma Pani wywiad rodzinny chorób układu sercowo-naczyniowego? Raczej nie

Tagi publikacji: ból w okolicach piersi, lewa pierś, nerwoból, ból serca, bóle w okolicy serca, bóle klatki piersiowej

Lekarz:

Szanowna Pani,
Opisane przez Panią dolegliwości mogą sugerować nerwoból - wtedy ból może być związany z głębokim wdechem, kaszlem, kichaniem. Charakterystyczna jest wówczas bolesność podczas uciskania, a także promieniowanie do barku, szyi. Wyżej występujące dolegliwości leczy się lekami przeciwzapalnymi, przeciwbólowymi (np. Ibuprofen 2x200mg, żel przeciwbólowy miejscowo np. Naproxen żel). Opisywane bóle mogą mieć również podłoże nerwowe (związane ze stresem, emocjami). Mogą również wynikać z dolegliwości bólowych kręgosłupa w odcinku piersiowym, wady postawy czy objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (szczególnie, że skarży się Pani na refluks). Nie ma Pani wywiadu chorób układu sercowo-naczyniowego wśród członków rodziny, dodatkowo jest Pani młodą osobą i w takim wieku choroba niedokrwienna serca jest rzadką chorobą. Proponuję planową konsultację z kardiologiem w celu wykonania badań dodatkowych (echo serca, próba wysiłkowa, RTG klatki piersiowej, EKG i/lub Holter EKG, itp), które pozwolą na jednoznaczne wykluczenie kardiologicznych przyczyn dolegliwości oraz wykonanie usg piersi Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi