LekarzPomaga.pl - BÓL UCHA I SZUM, GORĄCZKA

Drogi oddechowe -jamy nosowe, gardło, krtań, oraz narząd słuchu i równowagi

Ból ucha i szum, gorączka

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Nanaszko

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam
Ucho lewe boli i szumi - bez wycieku / słyszalność dobra chyba bez zmian. Gorączka okresowo zbita panadolem samopoczucie dobre. Niestety znajduje się na środku oceanu i do lekarza fizycznie brak dostępu. W statkowym szpitaliku posiadam krople Flavaco (Polymixin B Sul, Neomycin Sul, Aminacrine, Benzocaine, Hydrocortisone, Excioient) - znalazłem tez Amoxidin 500mg
Zestaw: krople 3x dzień po 4 i antybiotyk co 8 godzin 500mg biorę od niedzieli wieczorem czyli dwie doby z umiarkowaną poprawą (myślę że słabo się poprawia) - Czy mogę coś jeszcze zrobić aby wcześniej wrócić do formy? W zestawach mam sporo antybiotyków tylko który lepszy? czy warto zmieniać?

Dziękuję za rade
Pozdrawiam
Adam

Informacje dodatkowe:

brak

Tagi publikacji: ból ucha, uszy, szum w uchu, szum w uszach, antybiotyk na zapalenie ucha, zapalenie ucha środkowego

Lekarz:

Dzień dobry,

bez otoskopowego badania lekarskiego ciężko jest postawić pewne rozpoznanie. Zestaw który Pan przyjmuje zadziała na większość bakterii wywołujących zapalenie ucha środkowego i zewnętrznego, a w przypadku infekcji wirusowej krople Flavaco złagodzą dolegliwości.
Dawkowanie: Flavaco 3x dziennie po 2 krople, Amoxidin utrzymać, w razie temp >38 st Paracetamol 500 mg lub Ibuprofen 400mg doraźnie. Antybiotyk stosować 5 dni. Do tego nawadnianie: min 2, l płynów, odpoczynek i ograniczanie narażania ucha na zewnętrzne czynniki drażniące ( w Pana przypadku to jak najrzadsze przebywanie na mrozie/wietrze).
Dolegliwości powinny się zmniejszać w najbliższych dobach.

Pozdrawiam.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi