LekarzPomaga.pl - KASZEL Z FLEGMA, I PROBLEM Z PRAWĄ STRONĄ NOSA

Drogi oddechowe -jamy nosowe, gardło, krtań, oraz narząd słuchu i równowagi

Kaszel z flegma, i problem z prawą stroną nosa

Odpowiedzi udzielił:
lek. Jakub Niedomagała

Specjalista medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Szanowny Pan/Pani Dr.,

Mam na imię Kornelia, mam pytanie a mianowicie.. mam kaszel z flegma od ponad roku, kaszel jest napadowy. Początkowo flegma była brązowa , brązowo-żółta, jakby z kawałkami czegoś, i tak przez dwa lata , . Ciężko było mi odpluwać, wiec czy chciałam czy nie połykałam. Później flegma zaczęła być zielonkawa i żółte strupy.. Okropny brzydki zapach, Krew w nosie, psikałam z flegma ze świeżą krwią w 2020 i wcześniej w 2017. Miałam MRI zatok skrzywiona przegroda, rtg płuc czyste. I gdzie mogę zrobić drugi opis z RM zatok. Proszę o pomoc? Przy kaszlu często coś irytuje mnie w klatce piersiowej. Straciłam częściowo zdolność do zapachów, w prawej stronie nosa, wszystko przechodzi mi przez przełyk. Przy rinoskopi na zdjęciu było jakby zrośnięta / albo przerost w prawej stronie nosa. Na RM z zatok ewidentnie widać zrost.

Informacje dodatkowe:

Rezonans magnetyczny zatok, rtg klatki piersiowej, rynoskopia nosa.

Tagi publikacji: kaszel, brązowa flegma z nosa, żółte strupy, żółta wydzielina z nosa

Lekarz:

Szanowna Pani, opisywane przez Panią objawy mogą sugerować przewlekłe zapalenie zatok na tle np. skrzywienia przegrody nosa. Sugeruję zgłoszenie się do laryngologa, który osobiście Panią zbada, zbierze dokładny wywiad i oceni wykonane dotychczas badania obrazowe, wówczas będzie mógł zalecić dalsze postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne. Proponuję do lekarza zabrać płytę z wykonanym MR zatok, a nie sam opis. Lekarz będzie mógł wówczas ocenić badanie. Być może zaleci dalszą diagnostykę, np. TK zatok. Jeśli chodzi o kolejny opis badania, to należałoby zapytać w pracowni, gdzie wykonywane są badania MR i lekarz radiolog może opisać wykonane wcześniej badania.
Jeśli zaś chodzi dyskomfort w klatce piersiowej w czasie kaszlu warto rozważyć konsultację pulmonologiczną i rozszerzenie ewentualnie diagnostyki w kierunku chorób płuc.
Pozdrawiam

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi