LekarzPomaga.pl - PĘCHERZYK W JAMIE USTNEJ, WYPŁYWAJĄCA CIECZ

Drogi oddechowe -jamy nosowe, gardło, krtań, oraz narząd słuchu i równowagi

Pęcherzyk w jamie ustnej, wypływająca ciecz

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam. Od kilku tygodni w jamie ustnej , na skórze poniżej wargi od wewnętrznej strony mam pęcherzyk. Na początku myślałem że jest to typowy pęcherzyk jakich już miałem kilka w życiu kiedy okazywało się że po przegryzieniu wypływała z niego ciecz. Tym razem po przegryzieniu nic z niego nie wypłynęło poza pojawieniem się krwi. Pęcherzyk prawie zniknął ale po kilkunastu dniach pojawił się na nowo. Laryngolog kazał obserwować i przyjść za 2 miesiące i nic więcej nie chciał powiedzieć. Czy ktoś może mi doradzić co należy z tym zrobić? Stosowałem preparat Aphtin ale bez rezultatu. Załączam zdjęcie. Przed przegryzieniem pęcherzyk był większy.

Informacje dodatkowe:

Lecze się na nadcisienie od 20 lat . Zazywam Prestarium i Lokren. Kilka tygodnie wczesniej stosowałe przez dłuzszy czas lek o nazwie Posterisan H w celu wyleczenia zakrzepu brzeżnego na odbycie. Od około 2 tygodni nie stosuje. W styczniu miałem morfologię krwi, CRP, Kreatyninę , mocz ogólny, PSA. Wszystkie badania w normie. Oprócz tego w listopadzie USG jamy brzusznej i w styczniu tego roku kolonoskopię. W normie.

Załączniki:

Tagi publikacji: pęcherzyk w buzi, pęcherzyk w jamie ustnej, pęcherz, krosta, aphtin, torbiel pod wargą

Lekarz:

Witam, zmiana nie wygląda niepokojąco, może mieć związek z miejscową infekcją wywołaną jakimś wirusem, ale proszę także zwrócić uwagę, czy warga w tym miejscu nie jest narażona na jakiś uraz mechaniczny (np. podrażnienie przez zaostrzony w tym miejscu ząb lub po prostu przygryzanie podczas żucia). Proponuję zastosować na tę zmianę roztwór gencjany (fioletu krystalicznego) 2 razy dziennie przez co najmniej tydzień, który działa odkażająco i ściągająco. Jeżeli natomiast zauważy Pan, że może to być efekt mechanicznego urazu od zębów to należy również skonsultować się ze stomatologiem. Gdyby zmiana nie ustępowała lub powiększała się to proszę ponownie udać się do laryngologa - niekiedy w obrębie warg tworzą się torbiele zastoinowe gruczołów śluzowych, które wymagają usunięcia zabiegowego. Póki co ta zmiana nie przypomina takiej torbieli, ale należy pozostawać pod kontrolą Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi