LekarzPomaga.pl - PROBLEMY W OBRĘBIE NOSOGARDZIELI

Drogi oddechowe -jamy nosowe, gardło, krtań, oraz narząd słuchu i równowagi

Problemy w obrębie nosogardzieli

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam serdecznie.
Od kilku lat walczę z różnymi dolegliwościami związanymi z migdałami (częste anginy; białe ropne kulki wychodzące z migdałów, nieprzyjemny zapach z buzi, puchnięcie języczka) oraz z nosem (raz/dwa razy do roku krwawienie z nosa, które kończy się w momencie gdy wyleci z niego spory skrzep krwi). Ostatnio pojawił się nowy objaw. Kilka dni temu byłam u lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ przez parę dni nieustająco łzawiły mi oczy (ponadto w okolicy oka, przy uciskaniu był spory ból). Diagnoza - zapalenie spojówek. Kilka godzin po wyjściu od lekarki (jeszcze nie zdążyłam zastosować przepisanych leków) poczułam konieczność wysiąkania nosa. Wysiąkałam wtedy coś, co widać na załączonym zdjęciu. Wygląda jak zbitek kawałków szarego papieru toaletowego, albo jakiś mały ślimak bez skorupy. Wielkość około 7-8mm. Po wysiąkaniu tego czegoś zmniejszyło się łzawienie (choć ból nadal jest, jak gdyby jeszcze coś takiego siedziało gdzieś przy zatokach). Około 2/3 tygodnie temu podobną "rzecz" wykrztusiłam przez gardło. Jak się tego pozbyć?

Informacje dodatkowe:

Nie mam pojęcia czy może mieć to związek z pozostałymi moimi dolegliwościami, a są one następujace:

Od około pół roku, co pewien czas mam "atak" (jest opcja, że na tle nerwowym, choć wszystko jest diagnozowane), który objawia się nagłym uczuciem senności, zmianą temperatury (nagle gorąco, po chwili zimno), uczucie słabości, mdli mnie, a na końcu występuję napinanie poszczególnych mięśni całego ciała. Cały "atak" trwa ostatnio do pół godziny.
Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie zespół Raynauda.
W ostatnich tygodniach mierzę sobie ciśnienie. Zazwyczaj jest około 120/70 / 90

Tydzień temu tomografia głowy - prawidłowa

Załączniki:

Tagi publikacji: migdałki, przerost migdałków, częste anginy, infekcja migdałków

Lekarz:

Witam, treść na zdjęciu wygląda po prostu na zaschniętą wydzielinę błony śluzowej, być może z domieszką niewielkiej ilości krwi - w każdym razie nie jest to nic groźnego. Jeżeli ma Pani skłonności do gromadzenia się podsychającej wydzieliny to warto od czasu do czasu "czyścić" nos wodą morską. Natomiast w kwestii nawracających infekcji migdałków powinna Pani skonsultować się z laryngologiem - on po zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu oceni czy są jakieś wskazania do ewentualnego ich wycięcia. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi