LekarzPomaga.pl - STOSOWANIE KROPLI DO NOSA SULFARINOL A KREW Z NOSA

Drogi oddechowe -jamy nosowe, gardło, krtań, oraz narząd słuchu i równowagi

Stosowanie kropli do nosa Sulfarinol a krew z nosa

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Dobry wieczór, Mam pytanie odnośnie stosowania kropli do nosa Sulfarinol. Pierwszy raz mam do czynienia z tymi kroplami do nosa dlatego chciałbym się zapytać czy jak leci mi krew z nosa, najbardziej jak wydmuchuje nos to leci krew razem z ropą to można przyjmować te krople ??
krew z nosa nie leci z powodu stosowania tych kropli, w piątek miałam wykonaną operacje w szpitalu na torbiele zatok szczękowych i otrzymałam te krople od lekarza i nie wiem czy mogę stosować te krople gdy wydmuchując nos leci mi krew?

Tagi publikacji: krew z nosa, krople do nosa, krwotok z nosa, katar, zatkany nos, sulfarinol, smarkanie

Lekarz:

Szanowna Pani, jeśli krwawienia z nosa nie mają związku ze stosowaniem kropli, to jak najbardziej można je stosować, tym bardziej, że preparat został zalecony przez lekarza prowadzącego. Mechanizm działania Sulfarinolu polega na zwężaniu naczyń krwionośnych, co z kolei prowadzi do zmniejszenia przekrwienia błony śluzowej nosa oraz hamowania objawów związanych ze stanem zapalnym, czyli między innymi obrzęku i wysięku. Niewielkie krwawienie po takim zabiegu jest zjawiskiem zupełnie normalnym, a stosowanie Sulfarinolu powinno sprawić, że szybciej ustąpią nieprzyjemne objawy związane z zabiegiem. Oczywiście, jeśli obserwowałaby Pani, że krwawienie nie będzie ustępować lub też zacznie się nasilać, a przecież z upływem dni powinno być coraz mniejsze, wtedy zajdzie potrzeba ponownej osobistej konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi