Portal medyczny WYNIK BADANIA PATOMORFOLOGICZNEGO

Baner Główny WYNIK BADANIA PATOMORFOLOGICZNEGO

Pragniemy poinformować, że możliwość zadawania pytań zarówno lekarzom pierwszego kontaktu jak i lekarzom specjalistom na portalu LekarzPomaga.pl zostanie wznowiona z początkiem września 2018r.
Na początku listopada 2018r. zostanie wdrożona nowa wersja portalu dająca Państwu dużo więcej możliwości kontaktu z lekarzami.

Drogi oddechowe -jamy nosowe, gardło, krtań, oraz narząd słuchu i równowagi

Wynik badania patomorfologicznego

Użytkownik:

Bardzo proszę o interpretacje wyniku badania patomorfologicznego ucha "fragmenty ziarniny zapalnej częściowo resorpcyjnej z obecnością złuszczonych komórek nabłonka wielowarstwowego rogowaciejącego" - o czym świadczy taki wynik, z góry dziękuję za odpowiedź.

Informacje dodatkowe:

od kilku miesięcy wyciek ropny z ucha, obserwowany niedosłuch

Załączniki:

-

Lekarz:

Witam, proszę mi jeszcze napisać co w badaniu ucha widzi laryngolog - jakie zmiany w uch stwierdza przy jego badaniu? czy było wykonywane jakieś badanie obrazowe ucha - na przykład tomografia (jeśli tak to jaki był wynik)? Prosiłbym także o zamieszczenie pełnego opisu badania histopatologicznego - jeśli jest możliwość to proszę zamieścić zdjęcie wyniku (bez danych osobowych).

Użytkownik:

Witam w badaniu stwierdza ziarninę w przewodzie słuchowym zewnętrznym i gęsty wyciek ropny. Dodam że wyciek ropny utrzymuje się od kilku miesięcy. Podobno ziarnina resorpcyjna świadczy o obecności ciała obcego (perlaka, polipa). Skierowano mnie na tomografie i operacje. Czy przy takim wyniku badania patomorfologicznego można podejrzewać perlaka, polipa.

Załączniki:

Lekarz:

Zgadza się, najprawdopodobniej jest to przewlekłe perlakowe zapalenie ucha środkowego - wynik badania histopatologicznego, badanie laryngologiczne i Pani dolegliwości sugerują takie rozpoznanie. W tej sytuacji leczenie jest zawsze operacyjne i nie powinno się go odwlekać w czasie.

patomorfologia, niedosłuch, perlak, ucho środkowe
Opublikowano:

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi

Przeczytaj także:

Niedosłuch

Witam, odkąd pamiętam miałem problemy ze słuchem( prawdopodobnie spowodowane dużą ilością gentamycyny w dzieciństwie)jednak ostatnio zdecydowałem się iść do laryngologa.Lekarz stwierdził zakrzywioną przegrodę nosową i powiedział że być moze to jes...

Czytaj więcej...

Zmiany w mózgu (camera 1)

Witam, bardzo proszę o interpretacje zdjęć rezonansu głowy syna na których są niepokojące zmiany, jest podejrzenie uszkodzeń mózgu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Czytaj więcej...
Przewlekłe zapalenie ucha środkowego -portal medyczny

Przewlekłe zapalenie ucha środkowego

O przewlekłym zapaleniu ucha środkowego mówimy wówczas, gdy występuje: trwały lub okresowy wyciek ropny z ucha upośledzenie słuchu o trybie przewodzeniowym ubytek w błonie bębenkowej Cechą charakterystyczną opisywanego schorzenia je...

Weryfikacja merytoryczna:
lek. Magdalena Pikul
Czytaj więcej...

Zapalenie ucha srodkowego

witam 10 dni temu bralem antybiotyk na zapalenie ucha srodkowego .skonczylem antybiotyk . dalej mam przytkane ucho co moge dalej zrobic.dodam ze ucho mnie nie boli

Czytaj więcej...

MR głowy (camera 1)

Podejrzewam u siebie Zespół Arnolda-Chiariego. Czy można byłoby to potwierdzić lub wykluczyć na podstawie załączonego zdjęcia.

Czytaj więcej...

Nurkowanie problem z uchem

Dzień dobry, od kilku lat mam problem ze spływającą wydzieliną do gardła - zółta, często z małymi grudkami (żółtymi), lekarz nic nie stwierdził ( nie było ani tomografii, ani innych badań), tydzień temu kończyłam kurs nurkowania, były 4 nurkowan...

Czytaj więcej...

Hałas, badanie słuchu

Witam, niedługo będę miał badania wstępne do pracy w tym u laryngologa na moim skierowaniu zaznaczona jest praca w hałasie i tu zaczyna się problem czy niesłysząc na jedno ucho(głuchota po przebytej w dzieciństwie śwince) laryngolog pozwoli mi pra...

Czytaj więcej...