LekarzPomaga.pl - WYNIK BADANIA PATOMORFOLOGICZNEGO

Drogi oddechowe -jamy nosowe, gardło, krtań, oraz narząd słuchu i równowagi

Wynik badania patomorfologicznego

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Bardzo proszę o interpretacje wyniku badania patomorfologicznego ucha "fragmenty ziarniny zapalnej częściowo resorpcyjnej z obecnością złuszczonych komórek nabłonka wielowarstwowego rogowaciejącego" - o czym świadczy taki wynik, z góry dziękuję za odpowiedź.

Informacje dodatkowe:

od kilku miesięcy wyciek ropny z ucha, obserwowany niedosłuch

Lekarz:

Witam, proszę mi jeszcze napisać co w badaniu ucha widzi laryngolog - jakie zmiany w uch stwierdza przy jego badaniu? czy było wykonywane jakieś badanie obrazowe ucha - na przykład tomografia (jeśli tak to jaki był wynik)? Prosiłbym także o zamieszczenie pełnego opisu badania histopatologicznego - jeśli jest możliwość to proszę zamieścić zdjęcie wyniku (bez danych osobowych).

Użytkownik:

Witam w badaniu stwierdza ziarninę w przewodzie słuchowym zewnętrznym i gęsty wyciek ropny. Dodam że wyciek ropny utrzymuje się od kilku miesięcy. Podobno ziarnina resorpcyjna świadczy o obecności ciała obcego (perlaka, polipa). Skierowano mnie na tomografie i operacje. Czy przy takim wyniku badania patomorfologicznego można podejrzewać perlaka, polipa.

Załączniki:

Tagi publikacji: patomorfologia, niedosłuch, perlak, ucho środkowe

Lekarz:

Zgadza się, najprawdopodobniej jest to przewlekłe perlakowe zapalenie ucha środkowego - wynik badania histopatologicznego, badanie laryngologiczne i Pani dolegliwości sugerują takie rozpoznanie. W tej sytuacji leczenie jest zawsze operacyjne i nie powinno się go odwlekać w czasie.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi