LekarzPomaga.pl - BÓL NERKI, KILKA RAZY DZIENNIE PO 10 SEKUND, KAMICA NERKOWA

Układ moczowy -choroby nerek

Ból nerki, kilka razy dziennie po 10 sekund, kamica nerkowa

Odpowiedzi udzielił:
lek. Katarzyna Gaweł

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z gastroenterologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam, bardzo proszę o pomoc, leczę się w USA u Polskiej lekarki która niestety nic mi nie pomogła. Obecnie idę do Nefrologa dopiero za tydzień. Mam ból w miejscu nerki a raczej ucisk. Ból zaczął się w maju po przyjęciu tabletki 72 po. (Nie wiem czy to ma związek z bólem) Piję duże ilości wody ale wcześniej przez dwa lata nie piłam dużo wody i miałam dużo stresu. Jem żurawinę, Polska lekarka twierdzi że jest ok a według mnie coś jest nie tak. Ból i ucisk jaki odczuwam to bardziej 3/10. Jest on codziennie, trwa 10 sekund i przechodzi. Po kilka razy dziennie. Zaczęłam brać Furaginum i ból jest mniejszy oraz no spa. Na pewno nie jest to kręgosłup po żadnych masażach, tabletkach przeciwbólowych nie przechodzi. Proszę o interpretację moich wyników badań. Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Informacje dodatkowe:

Operacja wycięcia cysty z lewego jajnika wielkości pomarańczy 13 września 2018
Brata nerki funkcjonują w 60%
Badanie nerek -Nic nie wykazało
Badanie woreczka żółciowego wątroby jelit -nic nie wykazało

Lekarz:

Witam, proszę powiedzieć po której stronie Panią boli, czy ból umiejscowiony jest w jednym miejscu czy gdzieś promieniuje, czy są jakieś czynniki, które powodują, że dolegliwości się nasilają lub ulegają redukcji, jeśli tak to jakie ?

Użytkownik:

Witam ból jest umiejscowiony po prawej stronie a raczej ucisk z tylu pleców dokładnie w miejscu nerki, nigdzie nie promieniuje żaden czynnik nie wpływa na to, ćwiczę jogę to boli cały czas uciski są kilka razy dziennie, to na pewno nie plecy żadne tabletki przeciwbólowe nie działają to może być jakieś zapalenie np kłębuszków nerki itp ale dopóki lekarz tego nie stwierdzi nie będę wiedziała, zażywanie urosept i żurawiny pomaga trochę mniejszy ból jest pozdrawiam.

Tagi publikacji: kamica nerkowa, kamienie w nerkach, nerki, nerka, ból nerki

Lekarz:

W oparciu o Pani dolegliwości w pierwszej kolejności należy brać pod uwagę kamicę nerkową. Proponuję wykonać usg jamy brzusznej z oceną nerek, a także badanie ogólne moczu, morfologię, CRP, jonogram, poziom mocznika i kreatyniny oraz eGFR, a następnie konsultacja nefrologiczna. Proszę pamiętać, że nie zawsze złogi w nerkach są widoczne w usg, dlatego też brak odchyleń w badaniu nie wyklucza choroby, w takiej sytuacji wskazane jest wykonanie tomografii komputerowej (do decyzji po wykonaniu i interpretacji wyżej wymienionych badań). Z kolei, prezentowane przez Panią objawy nie są typowe dla kłębuszkowego zapalenia nerek, w tej chorobie dolegliwości bólowe zwykle nie występują, obserwuje się za to m.in. obrzęki twarzy, stóp, podudzi, złe samopoczucie, zmniejszenie apetytu, czasami też nudności i wymioty, występują również nieprawidłowości w badaniu ogólnym moczu i podwyższony poziom kreatyniny, a ostateczne rozpoznanie stawia się na podstawie wyniku badania histopatologicznego bioptatu nerki. Uważam, że mimo wszystko powinna Pani również wykluczyć czy choroby kręgosłupa nie są przyczyną zgłaszanych przez Panią objawów - to, że ból nie przechodzi po masażach i lekach p/bólowych nie oznacza, że z kręgosłupem jest wszystko w porządku. Do czasu wizyty u nefrologa w celu zmniejszenia dolegliwości proszę przyjmować: paracetamol 3x 1g, No-Spa Max 3x1 tabl, Spasmolina 3x1 kaps. Pozdrawiam.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi